Merkez Atatürk İlköğretim Okulu Konya Çumra

SeLeN

Yönetici
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Merkez Atatürk İlköğretim Okulu Konya Çumra

Merkez Atatürk İlköğretim Okulu Konya Çumra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Merkez Atatürk İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Merkez Atatürk İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Merkez Atatürk İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Merkez Atatürk İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Merkez Atatürk İlköğretim Okulu Tarihçesi:

Çumra 1926 yılında ilçe olmasına rağmen 1936 yılına kadar ilçe merkezinde ilkokul açılamamıştır. 1936 yılında Çumrada Toprak Mahsulleri Ofisi yanında geçici bir binada eğitim ve öğretime başlanmıştır. 1939 yılında şimdiki okulumuz bahçesinde yapılan 7 derslikli bir bina Merkez İlkokulu adıyla eğitim ve öğretime başlamıştır. Daha sonra Merkez İlkokulun adı Merkez Atatürk İlkokulu olarak değiştirilmiştir.

1968 yılında mevcut binada eğitim ve öğretim devam ederken aynı bahçe içerisinde 5 derslikli ikinci bir bina yapılmıştır.

1990 yılında 2 katlı ve 14 derslikli bina eğitim ve öğretime açılmıştır.
2001 yılında okul bahçesinde bulunan depolar yıkılarak 3 katlı, zemin katında Spor Salonu ve İşlikleri, Kalorifer Kazan Dairesi, diğer katlarında ise Müdür, Müdür Yardımcısı, Ana Sınıfı, Öğretmenler Odası, Fen Bilgisi Laboratuarı, Bilgi Teknoloji Sınıfı ve 18 derslikten oluşan bina eğitim ve öğretime başlamıştır.

Merkez Atatürk İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
Bulunduğu Yer: KONYA / ÇUMRA
Adı: MERKEZ ATATÜRK İLKÖĞRETİM OKULU
Adresi: ALPASLAN TURKEŞ CAD. NO 7
Telefon Numarası: 3324471051
Faks Numarası:
E-mail Adresi: 709822@meb.k12.tr
Web Adresi: - http://www.cumramerkezataturk.meb.k12.tr

Merkez Atatürk İlköğretim Okulu Resimleri:Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr - www.meb.gov.tr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız
 

Son düzenleyen: Moderatör: