Merkez İlköğretim Okulu Kaş Antalya

SeLeN

Yönetici
Editör
#1

Merkez İlköğretim Okulu Kaş Antalya konusu hakkında yazılan mesajlar

Sponsorlu Bağlantılar
Antalyadaki İlköğretim Okulları Tanıtımı - Merkez İlköğretim Okulu Hakkında - Merkez İlköğretim Okulu Tanıtım - Merkez İlköğretim Okulu Resimleri - Merkez İlköğretim Okulu İletişim Bilgileri - Antalya Kaş İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri


KAŞ MERKEZ İLKÖĞRETİM OKULU

Antalya ilinin Kaş ilçesinde bulunan okulumuz 1926 yılında Kaş Merkez İlkokulu olarak açılmıştır.Bu yıllarda Kaymakamlık lojmanında devam eden eğitim-öğretim 1928 yılında şimdiki okulların bulunduğu bahçe içine yapılan dört derslikli okul binasında devam etmiştir.1972 yılında okul binası öğrencileri almaya yetişmeyince yine aynı okul bahçesi içerisine beş derslikli iki katlı ikinci okul binası yapıldı.1973 yılında bu okulda da eğitim ve öğretime başlandı. İlçenin nüfusu 4000'ne çıkınca aynı okulun bahçesine üç katlı okul binası inşaatına 1995 yılında başlanıldı. Bu binada eğitim ve öğretime 1996-1997 yılında başlandı. Eski okul 1997 yılında yıkılarak yeni oyun alanı olarak düzeltilerek tarihe mal oldu.70 yıllık ilkokul "Merkez İlkokulu" kapandı. 1996 yılında okulun adı Kaş Merkez İlköğretim Okulu olarak değiştirilmiştir. 1996-1997 öğretim yılından itibaren de 8 yıllık ilköğretim Okulu olarak eğitim ve öğretime devam edilmektedir.

2007-2008 Eğitim Öğretim Döneminde Atatürk İlköğretim Okulundayız...

Binamızda yapılan incelemeler sonrasında ilçe merkezinde bulunan okulumuzun depreme dayanıklı olmadığı ortaya çıkmış ve bu nedenle Çerçiler mahallesinde bulunan Atatürk İlköğretim Okulu binasına taşınmıştır. İkili öğrenim gören öğrenciler öğrenci servislerini kullanarak okullarına devam etmektedir.
Merkez İlköğretim Okulu Antalya Kaş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Merkez İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Merkez İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Merkez İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Merkez İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Bulunduğu Yer: ANTALYA / KAŞ

Adı: MERKEZ İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: Kaş Merkez ilköğretim Okulu Kaş/Antalya

Telefon Numarası: 2428361166

Faks Numarası: 2428361166

E-mail Adresi: Bilgi Yok

Web Adresi:Merkez İlköğretim Okulu

Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr


Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz