Metaroth Kimdir - Metaroth Müzik Grubu

SeLeN

Yönetici
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Metaroth Kimdir - Metaroth Resimleri - Metaroth Biyografisi - Metaroth HakkındaMetaroth 2001 yılında Bursa'da tekrar kurulan Thrash Metal / Metal Core grubudur. 2005 yılında Meta non Grata adını taşıyan albümleri yayinlanmistir.


Bursalı Türk Metal grubu; 2005 yılında Atlantis Müzik / EMI etiketi ile cikan ilk albümleri Meta non Grata ile tanındılar. Çıkış parçaları doğu motifleri içeren Dirge isimli parçaları oldu. Ayni yıl içerisinde, albümde yer alan Kanma isimli parçalarının klibi yayınlandı.

Farklı Rock ve metal türevlerini içinde bulunduran tarzları ile öne çıkmış bir grup oldular. Türkiye’de satanist olayları diye bilinen ve sonucunda 90'li yılların ardından durgunluğa girmiş olan Turk Metal piyasasının, 2000'li yıllarda çıkarttığı ilk Türk Metal albumu Metaroth'un Meta non Grata isimli albumu olmustur.

Metaroth 2006 yilinda ikinci album kayitlari devam ederken, grup elemanlari bir sureligine calismalarina ara verme karari aldi. En son 2006 yilinda 3. Zeytinli Rock Festivali'nde sahne alarak, konserlere ara vermislerdir.