Meyve Yetiştiriciliği

  • Konuyu başlatan Kayıtsız Üye
  • Başlangıç tarihi
K

Kayıtsız Üye

#1
Sponsorlu Bağlantılar
Meyve yetiştiriciliği hakkında bilgi verir misiniz?
 

#2
MEYVECİLİK VE SORUNLARI ,MEYVE YETİŞTİRİCİLİĞİ


Merhaba; Bu bölümde meyvecilik bilgilerini bulabileceksiniz. Ülkemizde tarımı yapılan meyveler, meyvecilik bilgileri, meyve bahcesi tesisi, meyve ağaçlarının budanması, meyve fidanının bakımı, meyve ağaçlarının sulanması, meyve hasadı, meyve yetiştiricilerinin karşılaştığı sorunlar.

Meyvecilikte organik tarımın hızla cazip olduğu günümüz koşullarında organik meyvecilik konularınada değineceğiz. Başka bir bölümdede meyvelerin işlenmesini anlatacağız. Meyve kurutma teknikleri, meyvelerin dondurulması, reçel, jöle, sirke, şarap, pekmez, likör ve daha birçok yöntemle meyvelerin değerlendirilmesini gıda bölümünde bulabileceksiniz.

Meyvelerin vitamin değerlerinide gıda bölümünde bulabilirsiniz. Çok çeşitli meyveler ve herbiri farklı besin değerine sahip. Sağlığımız için son derece önemli olan vitaminlerin doğal yollardan temini önemlidir. Meyveler vitamin kaynaklari arasında çok önemli bir yere sahiptir. üretici bilgileri yanında tüketici bilgilerinede sitemizde yer veriyoruz.

Meyveciliği ticari anlamda, büyük çapta yapanlar yanında sağlıklı, hormonsuz meyve tüketebilmek için kendi ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla küçük bir bahçesi olanlarda sitemizden yararlanmaktadır. Bilgileri sürekli çoğaltarak ve genişleterek gerek üreticilerin ve gerekse bu konulara ilgi duyanların istediği bilgilere kolayca ulaşabilmelerini sağlamak amacındayız

. Ancak bu işi profesyonelce yapıp sürekli destek almak isteyen üreticielrimiz için danışmanlık hizmetide verebiliyoruz.

Burada sadece bilgilenmek isteyenler değil meyvecilik konusunda birikimleri olupta bunu üreticilerle paylaşmak isteyenlerin yazılarınada yer verilecektir. Bu anlamda bu tür yazılarınızı ve kontak adresinizi mail adresimize ulaştı rırsanız size ulaşabiliriz....

Alıntı