Mia Maestro Kimdir - Mia Maestro Biyografisi Resimleri

SeLeN

Yönetici
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Mia Maestro Kimdir - Mia Maestro Resimleri - Mia Maestro Biyografisi - Mia Maestro HakkındaMía Maestro (19 Haziran, 1978’de doğdu) Arjantinli bir oyuncu ve şarkıcı. En iyi Alias adlı dizideki Nadia Santos rolüyle bilinir.Mía Maestro, Buenos Aires, Argjantin’de 1978’de dünyaya geldi.

Carlos Saura’nın Altın Küre ve Akademi Ödülü alan Tango adlı filminde oynadıktan sonra, yüksek bütçeli filmlerde rol almaya başladı.

İlk olarak çalışmalarına Arjantin’de başladı daha sonra Kurt Weill ve Hans Eisler ile bir vokal repertuarı oluşturmak için Berlin’e seyahat etti.

Rol aldığı, ilk düzgün filmi Carlo Goldoni’nin yönettiği The Summer Trilogy’idi. Daha sonra 1998’de Frank Wedekind’in yönettiği memleketi Buenos Aires’te çekilen Pandora’s Box filmindeki imrenilen ‘Lulu’ karakterini canlandırdı.Bu rol için “Ace”in Best New Artist of the Year ödülünü aldı.

Maestro Miramax’ın yapımcılığını üstlendiği Jonathan Jakubowicz’in aksiyon-gerilim filmi Secuestro Express’te birkurbanı canlandırdı.

2004’te ABC’nin beğeni toplayan Alias adlı dizisinin oyuncu kadrosuna katıldı ve iki sezonda yer aldı.

Lucrecia Martel'in yönettiği Arjantin filmi La Niña Santa'da (The Holy Girl diye de bilinir) oynadı.

2004'te Maestro bir Focus Features filmi olan The Motorcycle Diaries'te rol aldı (2005'te Best Foreign Film dalında Altın Küre'ye aday oldu). Film Küba Devrimi'nin lideri olan Che Guevara'nın gezilerini ve hayatını anlatıyor. Filmin yönetmeni Walter Salles ve başrol oyuncuları Gael Garcia Bernal ile Rodrigo de la Serna.

Aralık 2005'te Prince'in, arkadaşı Salma Hayek tarafından yönetilen "Te Amo Corazón" klibinde oynadı.
Oynadığı diğer filmler: Miramax’ın Julie Taymor tarafından yönetilen Frida adlı filmi. Cristina Kahlo karakterini canlandırmıştı. Mike Figgis'in dijital filmleri, Timecode and Hotel ve HBO'nun For Love or Country: The Arturo Sandoval Story filmi. Andy Garcia'nın yanında rol almıştı.

2006'da Wolfgang Petersen'ın Poseidon adlı filminde Elena Gonzalaz karakterini canlandırdı. Elena bir kaçak ve hasta kardeşini görmek için Valentine adlı arkadaşıyla hastahaneye gidiyor. Filmin ortasında küçük bir grup ile gemiye kaçak giriş yapmaya çalışırken öldürülüyor.

Maestro Broadway yapımı olmayan, yazar Hans Christian Andersen'in hayatından ve eserlerinden ilham alınarak yapılmış My Life as a Fairytale müzikalinde rol aldı ve Stephin Merritt'in The Magnetic Fields grubunu bir şarkısını söyledi.

Bu sene sonbaharda çıkacak olan filmlerde görülebilir. This year she could be seen in the upcoming fall releases: Mozart'ın operasından esas alınarak çekilen Cosí. Komedi filmi Meant to Be ve özgün bir Amerikan filmi olan, Oliver Sacks'ın hikayesini anlatan Mr. Tambourine Man.

Söz yazarı ve şarkıcı olarak şu ana kadar Los Angeles, California, New York ve Buenos Aires'da sahneye çıktı.

2010'da İzlanda'nın Reykjavík kentindeki Háskólabíó tiyatrosunda performansını sergiledi.

Bugünlerde İngiliz grubu Faithless ile yeni albümlerideki şarkıları için yardım etti ve onlarla işbirliği yaptı.

Maestro, Cutthroat'un 2010-2011'deki yeni sezonunun pilot bölümünde baş karakteri canlandırdı.

Şu anda Los Angeles, Kaliforniya'da yaşıyor.

30 Eylül 2010'da Denali Klanı'ndaki Carmen rolü Twilight Saga: Breaking Dawn Part 1 ve 2'de oynayacağı belirlendi.