Mıcırlar Köyü Dursunbey Balıkesir

DeMSaL

Özel Üye
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Dursunbey Mıcırlar Köyü - Mıcırlar Köyü Hakkında - Mıcırlar Köyü Tanıtımı - Mıcırlar Köyü Resimleri

Köy Muhtarı: HALİL İBRAHİM ARSLAN

Muhtarlık Erişim Bilgileri:

Telefon: 0 (266) 684 11 63

Mıcırlar, Balıkesir ilinin Dursunbey ilçesine bağlı bir köydür.


Coğrafya

Balıkesir iline 100 km, Dursunbey ilçesine 23 km uzaklıktadır. Etrafı dağlarla çevrilidir, tepenin güney yamacında kuruludur. Kömür ve krom az da olsa bulunmaktadır. Yer hareketleri sonucu ortaya çıkan çeşitli fosiller tepenin etrafında bulunabilir. Ayrıca ilkel kuvars ve ametist oluşumları da burada gözlenmiştir.

İklim

Köyün iklimi, Marmara Ilıman iklimi etki alanı içerisindedir.

Nüfus : 2000 - 470

Ekonomi

Köyün ekonomisi temelde tarım ve hayvancılığa dayalıdır. Köye yakın olan Odaköy kömür ocağına işçi gönderilmektedir. Ayrıca mevsimlik işçiler, bahar ve yaz aylarında tarlalarda günlük yevmiye karşılığı çalışırlar. Köyden yöredeki süt fabrikalarına günlük süt satılmaktadır. Köyün güneyinde kısa süre önce krom madeni açılmış, fakat yeterli cevher bulunamadığı için maden kapatılmıştır.

Altyapı Bilgileri

Köyde 2 derslikli ilköğretim okulu vardır. Köyün içme suyu şebekesi, köyün yukarısındaki su deposuna bağlıdır. Ayrıca dağlık arazide olması nedeniyle bol olan kaynak suları da içme suyu olarak kullanılmaktadır. Yaz aylarında tüketim arttığı için kişisel kullanımda ve sulamada su sıkıntısı çekilmektedir. Köyde kanalizasyon şebekesi mevcuttur. Ptt şubesi ve Ptt acentesi yoktur. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köyün yolları 2007 yılından beri asfalt yapılmaktadır. Köyde elektrik ve sabit telefon vardır.Kaynak : Vikipedi, özgür ansiklopedi

Kaynak : Yerel Net


Köyünüze Ait Bilgi ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz