Mihalgazi İlköğretim Okulu Mihalgazi Eskişehir

SeLeN

Yönetici
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Mihalgazi İlköğretim Okulu Hakkında - Mihalgazi İlköğretim Okulu Tanıtım - Mihalgazi İlköğretim Okulu Resimleri - Mihalgazi İlköğretim Okulu İletişim

Mihalgazi İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

Harf İnkılabından sonra köyde yeni haflerle öğretim, mahalle mekteplerinde başlamış, Köylünün emeği ile 1933 yılında yapılan yeni okulda öğretime devam edilirken ,1955 yılında yaşanılan sel felaketi sonucu okul binası yıkılmıştır.1956 yılında 3 derslikli yeni bir okul 3 öğretmenle öğretime başlamıştır. 1963 yılından itibaren okul ihtiyaca cevap verememiş,yeni bir ek binanın yapılması için çalışmalara başlanmış 1967 yılında 99 metrekare üzerine iki dershane ve bir beslenme odasından oluşan birimler hizmet vermeye başlamıştır.

Şu an hizmet vermekte olan bina ise 1980 yılında Mihalgazi Lisesi olarak hizmete girmiş, ancak1967 yılında yapılmış olan ilkokul ihtiyaca cevap veremeyince 1990-1991 eğitim ve öğretim yılında lise bünyesindeki ortaokul ile birleştirilmiş ve aynı çatı altında hizmet vermeye başlamıştır.Lise ise eski ilkokul binasında eğitim ve öğretime devam etmiştir.

8 yıllık kesintisiz eğitim uygulalaması ile birlekte okul binası Mihalgazi İlköğretim Okulu olarak hizmet vermeye devam etmektedir.

Mihalgazi İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bulunduğu İlçe: Mihalgazi
Okulun Telefonu: 2226212011
Okulun Faksı: 2226212011
Okulun Adresi: 9 Mayis Mah.9 Mayis Cad.N0.10
Okulun Web Adresi:
http://www.mihalgazi.meb.k12.tr/
Okulun E-Posta Adresi:
Okulun Müdürü: Ersin KÖKTEN
Okulun Öğretmen Sayısı: 18
Okulun Öğrenci Sayısı: 265
Okulun Derslik Sayısı: 11
Okulun Ulaşım Bilgileri: Eskişehir Otogarından Mihalgazi minibüsleri belirli saat aralıklarıyla Eskişehir-Mihalgazi arasında yaklaşık 35 km'lik mesafede hizmet vermektedir.
Metropol İçi / Dışı : İçi
Ulaşım Durumu : Karayolu
Lojman Durumu : Yok
Bölgedeki Kiralık Konut Durumu : Sıkıntı yok.


Mihalgazi İlköğretim Okulu Resimleri :


Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr - www.meb.gov.tr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız