Miras Dizisi Yakında Trt 1 De

#1
Sponsorlu Bağlantılar
Miras Dizisi Yakında Trt 1 DeTrt yeni sezona muhteşem bir dizi ile giriyor.
bu sonbahar ve kış sezonunda da sinema ve televizyon starlarının oynadığı yüksek bütçeli ve iddialı projeler ekranda şans arayacak.
Geçen gün yeni sezonda televizyona dair neler yapacağını konuştuğum Mustafa Oğuz, atv’de yayınlanan “Sıla”yı çekip bitirdiklerini söyledi.
Oğuz, “Dizi yaz sezonuna girdikten kısa bir süre sonra biz son dört bölümün çekimlerini yapıp seti öyle paydos ettik. ‘Sıla’nın son dört bölümünün yayını 22 Ağustos’ta başlayıp eylül ayında da bitecek” dedi.
Mustafa Oğuz, televizyonda başarılı işlere imza atan yönetmen Gül Oğuz’un yine iddialı bir proje için düğmeye bastığını anlattı.
Şimdilik adı “Miras” olan yeni projenin hikâyesi Gül Oğuz’a ait.
Dizinin senaryosunu ise aralarında yazar İnci Aral’ın da bulunduğu yedi kişilik bir ekip yazıyor.
Dizide başlıca rolleri Türkan Şoray, Hakan Balamir, Pamir Pekin ve Mehmet Ali Nuroğlu paylaşacak.
Gençlik yıllarında birbirini seven ama kavuşamayan iki âşığın yıllar sonra karşılaşması ve ardından yaşadıklarını ekrana taşıyacak.
Türkan Şoray dizide, bir balıkçı kasabasında babası ve oğlu ile yaşayan “Cevher”i, Hakan Balamir de ailesinden kendisine kalan büyük mirastan sonra doğup büyüdüğü kasabaya dönen “Şahin”i oynayacak.
Çekimleri 1 Eylül’den itibaren Bodrum’da yapılacak dizi, 1 Ekim’den itibaren Show TV’de yayınlanacak.
Daha önce yönetmenliğini üstlendiği “Sıla” dizisinin çekimleri nedeniyle hayatı Mardin’de geçen Gül Oğuz, bu kez İstanbul’dan ayrılmamak için yönetmen koltuğuna bir başkasını oturtacak. Gül Oğuz dizinin genel yönetmeni olarak görev yapacak.