Mithatpaşa İlköğretim Okulu Konya Ereğli

SeLeN

Yönetici
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Mithatpaşa İlköğretim Okulu Konya Ereğli
Konya Ereğli Mithatpaşa İlköğretim Okulu Konya Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Konya Ereğli Mithatpaşa İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Konya Ereğli Mithatpaşa İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Konya Ereğli Mithatpaşa İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Konya Ereğli Mithatpaşa İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Mithatpaşa İlköğretim Okulu Tarihçesi:

Okulumuz adını Meşrutiyetin kurucusu Mithatpaşa 'dan (l822-1884) almıştır. Okulumuz 1971 -1972 Öğretim yılında Toros İlkokuluna bağlı olarak Şinasi Mahallesinde Osman AKUT AY 'a ait bir evde eğitim öğretime başlamıştır. Î!k olarak Öğretmen Orhan ÇAKILKAYA ve İbrahim Ethem DURMUŞ görev yapmışlardır
Okulumuz; Kenan ve Ömer PAKSOY'dan Okul Koruma Derneğinin Katkılarıyla satın alınarak 5 derslikli okul binası yaptırılmıştır. 1973-1974 öğretim yılında Şinasi Mahallesindeki kendi binasında eğitim-öğretime başlamıştır, ilk açıldığında 90 Öğrenci, l müdür, (Mehmet Ali SİL AY) 10 öğretmen ve l hizmetliyle eğitim - öğretime başlamıştır. 1974-1975 eğitim - Öğretim yılında 450 öğrenci mevcuduna ulaşmıştır. Okul binası yeterli olmadığından 1976-1977 öğretim yılında 2 derslik daha eklenmiştir. Aynı yıl okul ihata duvarı yapılmıştır.
Okulumuz Şinasi Mahallesinde obuasına rağmen, Mimar Sinan, Cam, Cinler ve Hıdırlı Mahallelerinde ikamet etmekte olan çocuklara da hizmet vermektedir. 1996 yılında okula kalyak ile çalışan kalorifer tesisatı kazandırılmıştır. Sekiz yıllık kesintisiz eğitime geçilmesiyle okul binası yetersiz olduğundan 6.,7.,8. sınıf öğrencileri geçici olarak; 1997-1998 öğretim yılında Atatürk Lisesi, 1998-1999 öğretim yılında Şehit Kamil Atalay İlköğretim Okulu, 1999-2000 öğretim yılında Atatürk Lisesine ait binalarda öğrenim görmüşlerdir. 2000 yılı Aralık ayında 21 derslikten oluşan yeni binamızda eğitim Öğretime başlanmıştır. Öğrenci mevcudu fazla olması nedeniyle halen eski okul binasında da eğitim öğretim yapılmaktadır. Eski binada 5, yeni binada 21 derslik bulunmaktadır. Okulumuzun yani binasında ; Müdür odası. Müdür yardımcısı odası. Öğretmenler odası. Memur odası Hizmetli odası, Rehberlik odası Fen laboratuar, (donanımlı) Bilgisayar laboratuar (donanımjıt), İş Teknik sınıfı, Ev Ekonomi sınıfı, spor salonu ve kantin bulunmaktadır. Okul Kantini her yıl ihaleye verilmek suretiyle işletilmektedir. Okul bahçesi öğrenci sayısı fazla olduğundan yetersizdir. Yeni binanın hizmete girmesiyle eski okul binasının ısınma sistemi de bu binanın kazanına bağlanmıştır. Okul Müdürü olarak Mehmet Ali SILA V, Sabri ÜSTÜNER, Bekir TUZUN görev yapmışlardır. Şu anda Okulumuzda l müdür, 2 müdür yardımcısı, l memur, 15 sınıf öğretmeni ve 13 branş öğretmeni görev yapmaktadır. Okulumuzda; 408 erkek öğrenci, 336 kız öğrenci olmak Üzere toplam: 744 öğrenci eğitim öğretim görmektedir.
Okulumuzda 2001-2002 öğretim yılında anasınıfı açılmış olup, 15 öğrenci ve geçici bir öğretmenle eğitim-öğretime başlamıştır, 2006-2007 eğitim öğretim yılında ise anasınıfı öğrenci sayımız 30 dur.
OKULUN ÖZELLİKLERİ : Okulumuz eski bina yığma yapı olup, yeni bina betonarmedir.

Mithatpaşa İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

ağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
Bulunduğu Yer: KONYA / EREĞLİ
Adı: KONYA EREĞLİ MİTHATPAŞA İLKÖĞRETİM OKULU
Adresi: ŞINASI MH.ŞINASI CD.NO:84
Telefon Numarası: 3327131732
Faks Numarası:
E-mail Adresi: 711675@meb.k12.tr
Web Adresi: -

Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr - www.meb.gov.tr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız
 

Son düzenleyen: Moderatör: