Moorea Adaları

#1
Sponsorlu Bağlantılar


Moorea Adaları

Sosyete Adaları 2 kısımdır.
Windward Adaları ve Leeward Adaları

Windward Adaları; Tahiti, Moorea ve Tetiaora
Leeward Adaları; Huahine, Bora Bora, Raiatea/Tahaa, Maupiti


Fransız Polinezyası’nın en güzel üç adasında biri olan Moorea, Tahiti’den de rahatça görülebiliyor.

Palmiyelerin gölgelediği plajları, turkuvaz lagünleri, tropikal bahçeleri, rüya gibi koyları, denize uzanan romantk bungalow’ları, su altı zenginliği ve yerel mutfaklarının değişik tatlarıyla balayı çiftleri için bir yeryüzü cenneti adeta. Volkanik dağlar ve cennet bahçeler arasında balayınızı geçirirken unutmayın ki Moorea’da görülecek ve yapılacak çok şey var: Adaların en ünlü dövmecisi burada…

Paul Gauguin Müzesi’nin yanında muhteşem bir botanik bahçesi var. Tiki Theater Village’da sergilenen renkli gösteriler de kaçırılmamalı. Yerel pazarlar ile ahşap heykellerin sergilenip satıldığı Galerie Api’ye de mutlaka uğramalısınız. Adayı ay üzerinde veya 4x4’lerle tur atarak, ya da tekneyle denizden keşfe çıkabilirsiniz. Konaklamak için iki önerimiz var: Şık klübelerden oluşan Dream Islands (+ 689 563 881) ve sekiz bungalow’dan oluşan Residence Linavera.

Yerel Sanat
Hindistan cevizi ağaçları altındaki Coconut Grove’da bazıları siyah incilerle süslenmiş ağaç liflerinden yapılma, birbirinden güzel takılar satılıyor.