Müsellimler Köyü Ağlı Kastamonu

#1
Sponsorlu Bağlantılar
Kastamonu İli Köyleri-Müsellimler Köyü Ağlı-Müsellimler Köyü Resimleri-Müsellimler Köyü TanıtımıMüsellimler, Kastamonu ilinin Ağlı ilçesine bağlı bir köydür.


İlçe: AĞLI - İl: KASTAMONU


Köy Muhtarı: HÜSEYİN AKDOĞAN


Muhtarlık Erişim Bilgileri:


Telefon:

03667371809

Demografik Bilgiler:

İle Uzaklığı:60 km


İlçeye Uzaklığı:10 km


Rakım:1130 m


Tarihçe

Köyün adının nereden geldiği ve geçmişi hakkında bilgi yoktur.

Kültür

Köy dünyanın en büyük 12. ormanı olan küre ormanları kıyısında kurulmuştur. Mantar kültürü oldukça fazla olan bir köydür. Değişik mantar türleri ormanlarda doğal olarak gelişmketedir. Başlıca mantar türleri Kanlıca Mantarı, Tellice (erişte) Mantarı, Ayı Mantarı (Porçini), Sığır Dili, Yumurta (İmparator) Mantarı Cincile mantarı,Gaz mantarı,Kurt kulak mantarı,Gübür kaldıran mantarı,Kokulca mantarı,Geyik mantarı,Üdük mantarı,Et mantarı,köyümüzde mevcut bulunmaktadır.

Coğrafya İstanbula 560 km, Kastamonu iline 60 km, Ağlı ilçesine 10 km uzaklıktadır.


İklim

Köyün iklimi, Karadeniz iklimi etki alanı içerisindedir. Köyün rakımı 1235 mt olması sebebiyle kışlar sert ve soguk geçmektedir.Mayıs ayında bitkiler yeşermeye başlar ve Ekim ayında ağaçlar sararmaya başlar.

Nüfus

Yıllara göre köy nüfus verileri
2007
2000 70
1997 76

Ekonomi

Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.

Altyapı bilgileri

Köyde ilköğretim okulu vardır. Köyün kanalizasyon şebekesi yoktur. Ptt şubesi ve ptt acentesi yoktur. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon ve şebeke suyu vardır.Petrol kaynakları boldur.

Kaynak : Vikipedi, özgür ansiklopedi

Kaynak : Yerel Net

Köyünüze Ait Bilgi ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz