Mustafa Kemal Atatürk İlköğretim Okulu Seyhan Adana

SeLeN

Yönetici
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Mustafa Kemal Atatürk İlköğretim Okulu Seyhan Adana


MUSTAFA KEMAL ATATÜRK İLKÖĞRETİM OKULU

Okulumuz, ilk olarak 1957 yılında Adana’da şimdiki İsmet İnönü İlköğretim Okulunda Atatürk Kız Ortaokulu olarak Eğitim öğretime başlamıştır.

1971–1972 Eğitim Öğretim yılında ise devlet tarafından yapılan şu andaki binasında Atatürk Ortaokulu adıyla karma eğitime devam etmiştir.

1993 yılında Türkiye’de 208, Adana’da 17 Müfredat Laboratuar Okulundan biri olmuştur.

1997–1998 Eğitim-Öğretim yılında 8 yıllık Eğitime geçilmesiyle Adana’da aynı ismi taşıyan başka bir okul olduğundan, okulumuzun adı Mustafa Kemal Atatürk İlköğretim Okulu olarak değiştirilmiştir.

Okulumuzda; 20 derslik, 2 anasınıfı, 1 bilgisayar laboratuarı, 1 fen laboratuarı , 2 iş teknik atölyesi, 1 kütüphane, 1 resim dersliği, 1 müzik dersliği, 1 çok amaçlı salon, 1 öğretmen çalışma odası, 1 öğretmen odası, 1 veli görüşme odası, 1 rehberlik odası, 3 Md. Yardımcısı odası, 1 müdür odası, 1 Spor salonu, okul bahçesinde de kantin bulunmaktadır.

Okulumuzda görevli 1 Müdür, 4 Md. Yardımcısı, 1 Memur, 2 hizmet personeli, 55 öğretmen olmak üzere toplam 63 personel hizmet vermektedir.

Okulumuzda 1300 öğrenci eğitim – öğretim görmektedir. Öğrencilerin dinlenme, spor gibi ihtiyaçlarını giderebileceği geniş bir bahçemiz bulunmaktadır. Bahçede dinlenme amaçlı kullanılan bölümde bir kameliye ve çeşitli ağaçlar, spor amaçlı kullanılan bölümlerinde ise 1 basketbol sahası, 1 voleybol sahası, 1 mini futbol sahası ayrıca spor salonunda 2 masatenisi bulunmaktadır.

Sınıflarımızın genelinde bilgisayar ve büyük ekran televizyon bulunmaktadır.

Okulumuzda ikili öğretim yapılmakta olup, birinci kademe öğrencileri (1–5) öğlenci, ikinci kademe öğrencileri (6–8) sabahçı olarak okula devam etmektedirler. Sınıf mevcutları 25- 40 arasında değişmektedir. Öğrencilerimizin çok büyük bir bölümü okul çevresinden gelmektedir.

Okulumuzun sportif ve sosyal etkinlikleri bulunmaktadır.

Çevre okullara oranla Anadolu Lisesi, Askeri Okul, Polis Koleji vb. okullara giriş sınavlarında başarı oranımız yüksektir.

Okulumuz bahçesinin gece aydınlatma sistemi bulunmaktadır. Okuma alışkanlığı kazandırmak için kütüphane dışında ödünç kitap verme etkinliği yapılmaktadır. Okul içi başarı değerlendirme sınavları yapılmakta olup başarılı olan öğrenciler kendi imkânlarımızla ödüllendirilmektedirKURULUŞUNDAN BU YANA OKUL MÜDÜRLERİMİZ:

Selahattin KUTLUAY, Halis Haydar ARI, Nevzat ÇADIR, Bekir KEÇEBAŞ, Ahmet TÜRK, Abdurrahman KARA, Ali KÜÇÜKAYDIN, Ş. Sedat ERGÜNAY, Mehmet ÜNAL

Necati AVAN (Şu anda görevine devam etmektedir.)

Mustafa Kemal Atatürk İlköğretim Okulu Adana Seyhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Bulunduğu Yer: ADANA / SEYHAN

Adı: MUSTAFA KEMAL ATATÜRK İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: YURTMAH.ABDİ İPEKÇİ CD.

Telefon Numarası: 3222251803

Faks Numarası: 3222262292

E-mail Adresi: sedatergunay@hotmail.com

Web Adresi: http://mkemalataturk.k12.tr/main/


Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz
 

Son düzenleyen: Moderatör: