Mustafa Kemal Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi

DeMSaL

Özel Üye
#1

Mustafa Kemal Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi konusu hakkında yazılan mesajlar

Sponsorlu Bağlantılar
su ürünleri fakültesi - Mustafa Kemal Üniversitesi1992 yılında 3837 Sayılı Kanunla kurulan üniversitelerden biri olan Mustafa Kemal Üniversitesi’nde faaliyete başlayan Su Ürünleri Fakültesi, 1995 yılından itibaren ilk öğrencilerini alarak İskenderun Pirinçlik’te bulunan Sağlık Bakanlığı’na bağlı Sağlık, Eğitim ve Karantina Tesisleri’nde eğitim-öğretim faaliyetlerine başlamış ve 1999 yılında ilk mezunlarını vermiştir.

Fakültemiz Eylül 2001- 2007 tarihleri arasında Üniversitemizin Antakya/Serinyol’da bulunan yerleşkesine Tayfur Sökmen Kampüsüne taşınarak, eğitim-öğretim faaliyetlerine devam etmiştir.


Eylül 2007 döneminden itibaren ve halen Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörlüğü ile İl Özel İdaresi arasında yapılan protokol çerçevesinde İskenderun/ Hatay'da 33 öğretim elemanı, 10 idari personeli ve 220 öğrencisi ile eğitim-öğretim ve araştırma çalışmalarını sürdürmektedir.

Fakültemiz tarihçesi;

Su ürünlerinin ülkemiz kalkınmasına ve bunun gayrisafi milli hasıla içindeki payının arttırlmasına ve insan beslenmesinde en sağlıklı besin maddesi olduğu bilimsel olarak kanıtlanan su ürünleri üretim ve tüketim bilincinin topluma kazandarılmasına dönük araştırma faaliyetlerin içermektedir.

Kronolojik olarak Fakültemiz tarihcesi incelendiğinde su ürünleri mühendisliği konusunda bilimsel ve teknik faaliyetlerin başarıyla gerçekleştirilegeldiği görülmektedir.


MKU Su Ürünleri Fakültesi Meydan Mah.512. Sok. İskenderun/HATAY

http://www.mku.edu.tr/fakulteler/surunlerifak/