Mustafa Reşitpaşa İlköğretim Okulu Karşıyaka İzmir

SeLeN

Yönetici
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Mustafa Reşitpaşa İlköğretim Okulu Hakkında - Mustafa Reşitpaşa İlköğretim Okulu Tanıtım - Mustafa Reşitpaşa İlköğretim Okulu Resimleri - Mustafa Reşitpaşa İlköğretim Okulu İletişim

Mustafa Reşitpaşa İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

Cumhuriyetten önce, İzmir ilinden kavun karpuz gibi ürünlerin sevkıyatı buraya yapıldığı için semtin adı o zaman Bostanlı olarak kalmıştır.
Yine aynı devirde okulumuzun bulunduğu alan üzerinde Rum papazlarına ait iki katlı bir bina bulunuyordu.1925 yılında buraya üç sınıflı Bostanlı Okulu adı altında bir okul açılmıştır.

Bu okulda ilk üç sınıfı bitirenler Karşıyaka’da bir başka okuldan diploma aldılar. Okulun ilk başöğretmeni Hüsnü beydir. 1927 yılında İffet Beler Hanım atanmıştır. 1944 yılında Neyir Eraykut daha sonra Ali Ulvi Ataberk aynı göreve atanmıştır. 1952 yılında Cemil Emin Başöğretmen olmuştur.

1957 yılında okula beş derslik ilave edilmiştir. Kemal Çallı ve Ahmet Aslangiray‘ın Müdürlük yaptıkları dönemlerde ise depo, mutfak hizmetli lojmanı ve bahçe duvarı yaptırılmıştır.

1963 yılında binanın ikinci katı yapılmış, böylece beş derslik daha kazanılmış ve okulun adı Mustafa Reşit Paşa İlkokulu olarak değiştirilmiş, ikili öğretime geçilmiştir. Adını Tanzimat fermanını hazırlayan Mustafa Reşit Paşa’dan alan okulumuza Müdür Metin Üner zamanında kalorifer yaptırılmıştır. 1980 yılında Okul Müdürü Ersin Ayküter döneminde koruma derneği ve hayırsever Orhan Onat tarafından yedi derslik ek bina yaptırılmıştır.

Milli Eğitim Bakanlığının tüm ilkokulların İlköğretime geçmesi yolundaki emri üzerine 1992/1993 öğretim yılında okul müdürü Mahmut Karataş döneminde okulumuz Mustafa Reşit Paşa İlköğretim Okuluna dönüştürülmüş ve 6. sınıflar okula kayıt edilmiştir.

Milli Eğitim Bakanlığının ve hayırsever vatandaş Niyazi Mestan‘ın katkılarıyla eski binaya ek 10 derslik Okul Müdürü İsmet Doğan döneminde öğretime açılmıştır.

1993/1994 öğretim yılından itibaren okulumuz ilköğretim okulu olarak öğrenime devam etmektedir.

Okulumuzun kuruluşundan itibaren; Kemal ÇALLI, Ahmet ASLANGİRAY, Sefa SUNAY, M. Metin ÜNER, Ersin AYKUTER, Mahmut KARATAŞ, İsmet DOĞAN Okul Müdür olarak görev yapmışlardır.

Okul Müdürümüz, M. Halis KÖSE, 25/07/1995 yılından itibaren Okulumuzun Müdürü olarak görev yapmıştır.12.01.2004 tarihinden itibaren yeni görevi İzmir İl Milli Egitim Müdür Yardımcılığına ataması yapılmış olup bu tarihten itibaren okul müdürlüğüne MELTEM ENSARİ Vekalet etmiştir.27.08.2005 tarihinden itibaren okul müdürlüğünde Ramiz BALLI görev yapmaktadır.

Okulun şu anki kadrosu 1 Müdür, 1 müdür baş yardımcı, 3 müdür yardımcısı, 4 Anasınıfı Öğretmeni, 23 sınıf öğretmeni, 22 branş öğretmeni, 1 Rehber Öğretmen, 1 hizmetli olarak toplam 56 kişi ile hizmete devam etmektedir.

Okulumuz 1997 yılından itibaren görsel anlamda tüm sınıflarda televizyon ve videolu eğitime geçmiştir. 9 sınıfımızda tepegöz, işlerlikli durumda laboratuar, idare odalarında, Öğretmenler Odasında ve Rehberlik Servisinde kullanılan bilgisayar sistemi, faks, fotokopi, rehberlik bürosu ve kantin mevcuttur. 20 derslik, 1 işlik, 1 müdür odası, 2 Müdür Yardımcısı odası, 1 memur odası, 2 öğretmenler odası,1 araç odası,1 rehber öğretmen odası, 1 laboratuar , 1 hizmetli odası ve 1 kitaplık vardır.2004-2005 öğretim yılında ana binaya ek olarak 2 katlı bina ana sınıfı olarak yapılmış olup içinde 2derslik, mutfak, tuvalet ve lavaboları mevcuttur.

Mustafa Reşitpaşa İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bulunduğu İlçe: Karşıyaka
Okulun Telefonu: 232 336 62 56
Okulun Faksı:
Okulun Adresi: 1795 Sokak No:1
Okulun Web Adresi:
http://www.mustafaresitpasaioo.k12.tr
Okulun E-Posta Adresi:
Okulun Müdürü:
Okulun Ulaşım Bilgileri:
Metropol İçi / Dışı : İçi
Ulaşım Durumu : Karayolu
Lojman Durumu: Yok
Bölgedeki Kiralık Konut Durumu : Sıkıntı Yok


Mustafa Reşitpaşa İlköğretim Okulu Resimleri :Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr - www.meb.gov.tr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız