Mutlu Çocuk Kitap Özeti - Linda Blair

SeLeN

Yönetici
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Mutlu Çocuk Özet - Linda Blair Kitapları - Kitap Tanıtım - Kitap Fiyatı

Kitap Özet
"Mutlu ve kendinden emin çocuklar yetiştirmek için bilmeniz gereken her şey"

Mutlu Çocuk, anne-baba olarak üzerinize düşen role olumlu bir pencereden bakmanız için sizi yüreklendiren bir olumlu ebeveynlik kitabıdır. Ebeveyn olmak, dünyayı çocuğunuzun gözüyle görmenizi ya da çocuğunuzun bir sonraki aşamada neler öğrenmesi gerektiğini kendiliğinden bilmenizi sağlamayacaktır. Bütün bunları öğrenmeye hazır olduğunuz doğru, fakat ihtiyacınız olan bilgilere henüz sahip değilsiniz.

Mutlu Çocuk'ta, klinik psikiyatr Linda Blair çocuğunuzun gelişiminin her aşamasında duygusal, davranışsal ve fiziksel olarak yaşadıklarını anlatırken, edindiğiniz bilgileri çocuğunuzun kendine güvenini geliştirmek, onunla etkin bir şekilde iletişim kurmak ve sıklıkla ortaya çıkan sorunlarla baş etmek için nasıl kullanacağınızı açıklıyor. Blair bu kitapta çocukların gelişim sürecini yaşlara değil, dönemlere göre ele alıyor. Bu doğrultuda kitap üç kısımdan oluşmakta: Bebeklik, Okul Öncesi ve Okula Başlangıç. Bu üç dönemde çocuk psikolojisinin ortaya çıkardığı gerçeklerlerden bahsediliyor, ardından olumlu gelişimi desteklemek için anne-babaların yapabilecekleri anlatılıyor ve en son olarak da ortaya çıkan sorunlar karşısında yapılabilecekler üzerine tavsiyeler veriliyor.

Bebeğinizin doğumundan yedi yaşına kadarki dönemini kapsayan bu değerli kitap, mutlu, yaşama ve öğrenme hevesiyle dolu, kendine güvenen çocuklar yetiştirmek için pratik, uygulanabilir ve gerçekçi önerilerde bulunuyor.

Eğer senelerin bilgi birikimine sahip bir yazarın kaleminden çıkmış, teorik bilgiyi günlük uygulamalarla birleştiren açık ve sade bir dille yazılmış bir kitap arıyorsanız, o kitabı şu anda elinizde tutmaktasınız.

Linda Blair 25 yılı aşkın bir süredir klinik psikiyatr olarak çalışmaktadır. Guardian ve Junior dergilerinde haftalık ve aylık olarak yazıları yayınlanmaktadır. Çocukların zihinsel sağlığı ve psikolojisi konularında National Advisory Council üyesidir.


Kitap Ön Yüzü
Kitap Künyesi

Mutlu Çocuk - Linda Blair
· Arkadaş Yayınevi
· Basım Tarihi : 12 - 2010
· ISBN : 9789755096667
· Sayfa Sayısı : 256
· Etiket Fiyatı : 13.00 TL