Natalia Oreiro (Natalia Oreiro Kimdir? - Natalia Oreiro Hakkında) İndir Sarkıları Albumlerı

#1
Sponsorlu Bağlantılar
Natalia Oreiro (Natalia Oreiro Kimdir? - Natalia Oreiro Hakkında)


1977, Uruguay doğumlu Arjantin'li şarkıcı. Müzik dünyasındaki başarısının yanı sıra, rol aldığı dizilerle adını duyurmuş olan şarkıcı, Dj'lik yapmış ve reklam filmlerinde de rol almıştır.

Gerçek adı Natalia Marisa Oreiro Iglesias Poggio Bourié olan Arjantin'li şarkıcı ve aktör Natalia Oreiro, 19 Mayıs 1977'de Uruguay'ın Montevideo kentinde dünyaya geldi.
Ailesi, Natalia'nın çok güzel bir yüze ve gülümsemeye sahip olduğunu düşünerek O'nu 8 yaşında iken tiyatro kurslarına göndermeye başladı. Oreiro, tiyatro eğitimine başlamasından dört yıl sonra, ailesinin düşüncelerinin doğruluğunu kanıtlıyordu. İlk reklam filminde oynadığında 12 yaşındaydı.

O yıllarda Coca-Cola, Pepsi, Johnson & Johnson gibi ünlü markalarında aralarında bulunduğu 30'u aşlın şirketin reklam filminde rol aldı.

16 yaşına geldiğinde ailesinden ayrılarak, star olma hayalleriyle Arjantin'e taşındı. Bir süre Arjantin MTV'sinde VJ olarak çalışan Oreiro, 1995'de Dulce Ane adlı dizide oynadı.

Bir sene sonra, 1996 yılında 90-60-90 modelos (90-60-90'lık modeller) ve 1997'de Arjantin'de adından çok söz ettiren, Ricos y Famosos (Zengin ve Ünlü) (Valeria rolüyle) adlı dizilerde rol aldı.

1998'de ilk albümü "Natalia Oreiro" ve ilk single'ı "Cambio Dolor"u çıkarttı. Cambio Dolor, Oreiro'nun 1998 - 1999 sezonunda sunduğu öğle kuşağı prime time şov'u Muñeca Brava'nın açılış müziği oldu. Muñeca Brava, yayına girmesinden kısa bir süre sonra tüm Arjantinde hit oluyor ve yayınlandığı saatler arasında diğer tüm programları geride bırakıyordu. Program, Arjantinin yanı sıra bir çok Avrupa ve Orta Doğu ülkesinde de gösterildi.

Muñeca Brava'daki başarısıyla Arjantin'in Emmy Ödülü sayılan Martín Fierro Ödülü'ne iki kere aday gösterildi. Ocak 2000'de E! Entertainment Television tarafından ( Amerikan Müzik ve Eğlence Kanalı ) "Yılın Ünlü Kişisi" ödülüne layık görüldü.

İkinci albümü "Tu Veneno" 2000, üçüncü albümü "Turmalina" ise 2002 yılında müzik marketlerdeki yerini aldı.

31 Aralık 2001'de bir süredir birlikte olduğu erkek arkadaşı Ricardo Mollo ile Fernando de Noronha adasında evlendi. Eşi Mollo, Arjantinli rock grubu Divididos'un liderliğini yapıyor.
Albümleri

Natalia Oreiro


08/24/1999
 • De Tu Amor (3:56)​
 • Uruguay (3:44)​
 • Se Pegó en Mi Piel (4:09)​
 • Me Muero de Amor (3:55)​
 • Valor (3:14)​
 • Sabrosito Y Dulzón (4:00)​
 • Vengo del Mar (3:35)​
 • Huracan (3:34)​
 • Nada Mas Que Hablar (3:23)​
 • Y Te Vas Conmigo (3:31)​
 • Que Si, Que Si (3:02)​

Tu Veneno
01/09/2001
Arista​

 • Tu Veneno (3:00)
 • Rio de la Plata (4:32)​
 • Como Te Olvido (3:44)​
 • Luna Brava (4:13)​
 • Aburrida (3:40)​
 • Estamos Todos Solos (We're All Alone) (3:39)​
 • Gitano Corazon (3:05)​
 • Febrero (4:37)​
 • Donde Ira (4:59)​
 • Basta de Ti (3:30)​
 • Mata y Envenena (4:48)​
 • Si Me Vas a Dar Tu Amor (4:41)​
 • Que Pena Me Das (3:30)​
 • Ramito de Violetas (4:31)​
 • Caliente (3:30)​


Turmalina
09/10/2002

 • No Soporto (3:27)
 • Que Digan lo Que Quieran (3:55)
 • Amor Fatal (3:07)
 • Alas de Libertad (4:12)
 • Canto Canto (3:08)
 • Cayendo (3:08)
 • Por Verte Otra Vez (3:27)
 • Cuesta Arriba, Cuesta Abajo (3:41)
 • No Va Mas (3:14)
 • Pasion Celeste (3:39)
 • Mar


Natalia oreiro
 

Son düzenleyen: Moderatör:
#2
İlk Yıllar

NATALIA OREIRO
Natalia henüz çocuk yaşta Coca-Cola, Pepsi ve Johnson & Johnson gibi dünyaca ünlü markaların reklamlarında boy göstermeye başlar. 16 yaşına geldiğinde Uruguay'dan Arjantin'e taşınmaya ve kariyerini orda devam ettirmeye karar verir 1995 yılında Dulce Ana adlı dizide bir rol alır. 90-60-90 modelos (1996) adlı dizinin oyuncu listesinde ismini yazdıran Natalia,asıl çıkışı Valeria rolünü oynadığı,Arjantin ve bir çok ülkede tanınmasını sağlayan Ricos y famosos (1997) adlı dizi ile yapar. Daha sonraki yıl ise şöhret olmak isteyen,hırslı bir genci oynadığı sinema filmi olan Un Argentino en New York (1998) ile seyircinin karşısına çıkar.

İlk Albüm ve Muñeca Brava

Oreiro'nun ilk albümünden çıkan Mu Muero de Amor video klibinden bir sahne.
Sinema filminden sonra kendi adını taşıyan ilk debut albümü olan Natalia Oreiro yu piyasaya sunar. Albüm,Türkiye, Amerika ve İsrail’in de bulunduğu tam 35 ülkeye satılır."Cambio dolor" albümden çıkan ilk singledır ve ilk video klip de bu şarkıya çekilir.Ayrıca Me Muero de Amor,Vengo del Mar,Que Si, Que Si şarkıları albümde ön plana çıkan diğer şarkılardır.Natalia'nın ilk sinema filmi olan Un Argentino en New York 'ın soundrack parçası olan Que Si, Que Si albüme bonus track olarak eklenir. Ayrıca albüm Cnn.Com da yılın en başarılı 100 albümü arasında girmeyi başarır. "Cambio dolor" şarkısı ayrıca Arjantin ve Doğu Avrupa ülkelerinde hafta içi hergün prime-time da gösterilen Muñeca Brava (1998-1999) adlı dizinin de tema şarkısı olur. Natalia Oreiro'nun ilk albümü bir çok ülkede başarılı bir satış elde eder.Muñeca Brava dizisindeki rolü ile 1998 ve 1999 yıllarında iki kez Martín Fierro Ödülleri'nde "En iyi kadın oyuncu" olarak aday gösterilir. Ocak 2000'de E! Entertainment Television tarafından "Yılın Ünlüsü" seçilir.

Tu Veneno Dönemi
Tu Veneno albümünde yer alan Rio de la plata şarkısının video klibinden bir sahne.
Natalia ,ikinci albümü olan Tu Veneno ile müzik kariyerine devam eder ve albümünü "Gala de la Hispanidad", "Gala de Murcia" "Festival de la Calle 8" adlı festivallerde tanıtır.
Natalia Oreiro'nun rock ağırlıkta şarkılarının yanında latin pop müziğini de içeren albümü,hard rock ile pop müziği birleştirildiği ve geleneksel latin ritimlerinini bol bol yer aldığı bir Oreiro albümü olur. "Rio de la Plata" "Tu Veneno" ve "Como Te Olvido" gibi kusursuz şarkılar albümde yerini alır ve bu şarkılara video klip çekilir.Natalia Oreiro,bu albümde Betty Page'in saç şeklini kullanır.Don Francisco tarafından sunulan,prestijli latin tv show programı olan Sabado Gigante Internacional 'da albümünü başarılı bir şekilde tanıtır.2000 yılında Şili'de yapılan Viña del Mar Festivalinde "yılın kraliçesi"si seçilir.Ayrıca Oreiro bu albüm ile "En İyi Bayan Vokal Albüm" dalında Latin Grammy ödülleirne aday gösterilir ama Christina Aguilera'nın Mi Reflejo albümüne ödülü kaptırır. Ayrıca Oreiro,albümünün son video klibi olan Como te Olvido 'ya klip çekmek için Romanya'ya gider.Dracula's Castle (Drakula Şatosu) de klibi Tudor Giurgiu tarafından çekilir.

Evlilik
31 Aralık 2001 yılında Arjantin rock grubu "Divididos"'un solisti Ricardo Mollo ile Brezilya'nın Fernando de Noronha adasında herkesten gizli bir şekilde evlendi.

Turmalina Dönemi

Üçüncü albüm olan Turmalina ,2002 yılında ünlü yapımcı Kike Santender tarafından piyasaya sunulur.Süper kahraman dizaynı ile dinleyicilerin karşısına geçen Natalia,ilk kez bu albümde söz ve beste yapar.Uzun bir dünya turnesinde olan Oreiro, bu albüm için gerekli olan seslendirme çalşmalarını Amerika, Rusya, Uruguay ve Arjantin'de gerçekleştirir. 70 ve 80’li yılların tarzlarından esinlenilerek pop-rock dokunuşlarıyla süslenen "Turmalina", Oreiro’nun diskografisindeki özel yerini alır.
"Que Diga Lo Que Quieran (Ne Söylemek İsterlerse Onu Söylesinler)" albümden çıkan ilk single çalışmasıdır.Natalia'nın ilk şarkı sözü denemesini gerçekleştirdiği "A Las De Libertad (Özgürlüğün Kanatları) " ,bir denizcinin Natalia’nın yakın bir arkadaşına duyduğu aşkı anlatan gerçek yaşamdan alınma "Mar (Deniz)",Natalia’nın söz yazımına yardım ettiği "Cayendo (Düşüş)",Kachorra adlı popüler tv dizisinin jenerik müziği "Cuesta Arriba, Cuesta Abajo",Natalia'nın Fredy Bessio ile söylediği 2002 Dünya Kupasında Uruguay'ın milli şarkısı olan "Pasión Celeste" şarkıları da albümde öne çıkan diğer şarkılardır. Natalia,bu albümü ile Polonya,İsrail,Macaristan,Romanya ve Rusya gibi bir çok ülkede konser verir.
Natalia Oreiro,2001 yılından beridir Greenpeace üyesi olarak her türlü etkinliğe katılmakta.

Sos Mi Vida Dönemi
2006 yılında Facundo Arana ile başrolünü paylaştığı hafta içi her akşam Arjantin'in Channel 13 kanalında gösterime giren Sos Mi Vida adlı dizi de başrol oynar.Dizi Dünya kupası maçlarından sonra en çok rating alan program olur Arjantin'de.8 Ocak 2007 tarihinde dizi 231.bölümü ile sona erer.Sos Mi Vida dizisi şu an Paraguay, Uruguay, Venezuela, Ekvador, Polonya, Romanya, Rusya, İsrail, İspanya ve Macaristan gibi 40'tan fazla farklı ülkede yayınlanmaktadır. Türkiye'de 40.bölümden itibaren ratinglerden dolayı kaldırılan dizi Arjantin TV ve Radyo,Gazeteciler Birligi (APTRA) tarafından düzenlenen Martin Fierro Ödülleri' ve Prize Bugler Spectacles de yılın dizisi,en iyi kadın-erkek komedi oyuncusu olmak üzere bir çok ödül kazanır.

Greenpeace ve Oreiro
Natalia Oreiro,2001 yılından beridir Greenpeace üyesi olarak Greenpeace'in Arjantin'de düzenlediği bir çok kampanyaya katılmakta ve gönüllü olarak tanıtım filmlerinde boy göstermektedir.Önceki yıllarda iklim değişikliği ile meydana gelecek çevre zararlarından dolayı Greenpeace'in tanıtım reklamlarında oynayan Oreiro,Mayıs 2007 de yapılan Big Blue March kampanyasına katılarak desteğini sürdürdü.

2007
Natalia'nın 2006 yılında gazeteci rolünü oynadığı sinema filmi La Peli,Mart 2007 tarihinde Arjantin'de gösterime girdi.Film Mar del Plata Film Festivalinde En İyi Film kategorisinde aday gösteridi. Mart ayı içinde Natalia Oreiro, cinsel istismar ve şiddete maruz kalanlar için uluslarası bir hat oluşturabilmek için OIM adlı organizasyonun reklamlarında boy gösterdi. Natalia,daha önceki yıllarda da küresel ısınma konusunda halkı bilinçlendirmek için greenpeace reklamlarında gönüllü olarak oynamıştı.
Oreiro, Young & Rubicam ajansının sonbahar-kış sezonu ürünlerini tanıtmak için hazırlanacak olan kataloglarda model olarak poz verdi.Çekimler Fransa’nın Paris şehrinde gerçekleştirildi.. .16 Nisan 2007'de Cannes'da her yıl düzenlenen,dünyada bir çok tv yapımcısının katıldığı festivale Oreiro,Sos mi vida dizisinin yıldızı olarak,dizinin distribütörü MIP Tv' nin Dori Average Grubu tarafından konuk olarak davet edildi.Natalia,Cannes'da hayranları ile buluştu,fotoğraflar çektirdi,şarkılar söyledi ve bir çok yapımcı ile görüşme yaptı. Mayıs ayı içinde Natalia Oreiro,Japonya'da balinaların ticari avının tekrar açılmasına onay verildikten sonra Greenpace'in Arjantin kolu tarafından yürütülen mavi t-shirt kampanyasının reklamlarında boy göstererek herkesin bu mavi t-shirtleri kullanarak balinaları korumaya yönelik duyarlı olmaya çağırdı.Ayrıca Oreiro aynı tarihte Arjantin'de düzenlenen Martin Fierro ödüllerinde 2006 yılının en iyi kadın komedi oyuncusu seçildi.


natalia oreiro, natalia oreiro klipleri, natalia oreiro vahşi güzel, natalia oreiro şarkıları, natalia oreironun resimleri, natalıa oreıro, sos mi vida, vahşi güzel dizi müziği, vahşi güzel dizi resimleri, vahşi güzel dizisi oyuncuları,