Nevşehirli Kadınların Tiyatro Oyunu Beğeniyle İzlendi

#1

Nevşehirli Kadınların Tiyatro Oyunu Beğeniyle İzlendi konusu hakkında yazılan mesajlar

Sponsorlu Bağlantılar
Nevşehirli Kadınların Tiyatro Oyunu Beğeniyle İzlendiNevşehir Amatör Kadınlar Tiyatro Topluluğu Tarafından Sergilenen Tiyatro Oyunu Büyük Beğeni Kazandı.

Nevşehir Amatör Kadınlar Tiyatro Topluluğu tarafından sergilenen tiyatro oyunu büyük beğeni kazandı.

Birleşmiş Milletler (BM) ortak programı kapsamında Sabancı Vakfı Hibe Programı tarafından uygulanabilirliği kararlaştırılan, 'Sinyalizasyon - biz de varız' isimli oyun, Nevşehirli Kadınlar Amatör Tiyatro Topluluğu tarafından Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi'nde sahnelendi.

Yaşadıkları şiddet ve baskılar sonrasında Kadın Sığınma Evi'nde yaşamaya başlayan bir grup kadının yaşadıkları sorunları dile getiren oyunda, başlıca rolleri Türk Kadınlar Birliği Derneği Nevşehir Şubesi üyeleri Yaşar Nihan Küsmez, Filiz Yüksel, Sema Sağır, Seza Derme Yanağlıbaş, Derya Yazar, Gülsen Ulusoy Sağlıyan ve Özlem Gülpınar paylaştı.

Erkek rollerin de kadınlar tarafından canlandırıldığı oyunda, erkeklere ait rolleri büyük bir başarı ile canlandıran kadınlar, izleyicilerden bol alkış aldı. Tiyatro sanatçısı Serap Şahin'in yazıp yönettiği ve Murat Özdeniz'in Genel Sanat Yönetmenliğini yaptığı tek perdelik oyun, Nevşehir'in ilçelerinde de 2010 yılı başından itibaren sergilenecek. (CİHAN) (Cihan Haber Ajansı)