Nihat'ın dönüşü

#1
Sponsorlu Bağlantılar
Nihat'ın dönüşü
Daha bir hafta oldu izin biteli. Tam anlamıyla üç tane iki tane çift kale maç oynanabildi... Orhan Yıldırım'ın Fanatik gazetesindeki köşe yazısı


Daha bir hafta oldu izin biteli. Tam anlamıyla üç tane iki tane çift kale maç oynanabildi. Bu şekilde bile, Beşiktaş'ın futbol anlayışı, rakibin önüne geçmesini bildi. Skor hiç önemli değil elbette. Kartal sahada ısıran bir kimlik kazanıyor kampta. Denizli resmen ekibini kimyasını, fiziğini, biyolojisini değiştiriyor! Oyuncular da hocalarına ayak uydurmak için ne var ne yok ortaya koyuyorlar. Bunların başında da Nihat geliyor. Sezon başı kampını kaçıran yıldız oyuncu, ikinci devre öncesi müthiş çıkışla start aldı. Tello, Sivok, Tabata, Ernst. Yedeklerden Erkan, Erhan, Rıdvan gibi isimler de yeniden yarışa dahil oldular. Ramazan güven verirken, Nobre hala golsüzlük virüsünü taşıyor!

Bir de madalyonun öbür yüzüne bakalım. Rakip Hollanda liginin dişli takımlarından. Çok koşup, oyunu bozuyorlar. Dirençli ekip. Beşiktaş bu tür takımlara karşı kanatları iyi kullanamıyor. Topu çok tutup hakim olmasına rağmen, oyunu istediği şekilde yönlendirmede güçlük çekiyor. Dün gece de kanatlardan etkili gelemedi. Oysa takımını sistemi buna uygun. Nitekim Ekrem'in taşıdığı topta Nihat estetik bir gol attı. Böyle olabilecek bir sürü pozisyonda istediği topları alamadı. Bu durum ikinci yarı da yapılan değişikliklere rağmen sürünce bu kez kendi kanada geçip orta niyetiyle attığı golle maçın da skorunu belirlemiş oldu aslında. Hakemin 'uydurma' penaltısı kötü yönetimini zirveye çıkardı.