Noni nedir - Noninin faydaları nelerdir?

KaRDeLeN

Özel Üye
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Noni nedir ve noninin faydaları nelerdir?

Noni (morinda citrifolia)
: Pasifik Okyanusundaki volkanik mineraller açısından zengin ada topraklarında doğal şekilde yetişen tropikal bir meyve olan noni ada yerlilerince asırlardır koruyucu ve iyileştirici bir bitkisel tedavi geleneği olarak kullanılmaktadır. Noninin bu etkisi içeriğindeki vitamin, mineral ve enzimlerden kaynaklanmaktadır.

2003 de Avrupa Birliği onayını alan alan noni meyvesinin temel bileşiminde vitaminler, mineraller, aminoasitler, karbondihratlar, yağlar, albumin, izoflavon, antrakinonlar ve xeronin yer almaktadır.

Eğer vücutta yeterli miktarda kseronin (xeronin) enzimi varsa, hücreler kendisini 100 günde bir yenileyebilir. Bu yenilenme, vucudun kendi kendini tedavi etme yeteneğini harekete geçirir. Kendi kendini tedavi etme yeteneği; güçlü bir bağışıklık sistemi, güçlü bir sinir sistemi, sağlıklı bir ruh ve beden anlamına gelir.

Noni meyvesi kseronin’in (xeronin) öncülü olan prokseronin‘in bilinen en zengin doğal deposudur.

İçeriğindeki maddeler sayesinde noni vücudun temel ihtiyaçlarının karşılanmasında ve vücudun kendini iyi hissetmesinde destekleyici bir fonksiyonu yerine getirir. Bağışıklık sistemi, sinir sistemi, dolaşım sisteminin gerek rutin gereksede hastalık halindeki işlevlerinde, yağ ve glukoz metabolizmasının düzenlenmesinde destekleyici etken olarak yaşam kalitesini yükseltir.

Nonideki Bazı Maddeler

KSERONİN: Hücre zarlarında besinlerin hücre içine girmesine yarayan gözeneklerin dahada genişleyerek hücre beslenmesini kolaylaştıran bir enzimdir. Nonide yer alan prokseronin kseroninin öncülüdür ve vücutta kseronine dönüşür.

TERPEN: Terpenler temel yağlarda bulunurlar ve hücre sentezi ile hücre gençleşmesine yardımcı olurlar. Terpenlerin asıl önemli fonksiyonu ise timus bezinin ve öldürücü T ve NK faaliyetlerini uyarmalarıdır.

SCOPOLETİN: Antienflamatuar, antihistaminik, antibakteryel ve antifungal özelliklere sahiptir. Tansiyon, uyku durumu, açlık ve vücut sıcaklığını düzenler.

Doktor tavsiyesiyle Noni meyvesi kullanan 10.000 den fazla hasta üzerinde yapılan araştırmaların sonuçları ;

Giderek artan enerji %92

Kendini iyi hisetme durumu %80

Stresin azalması %72

Başağrısı dahil, ağrıların tedavisi %88

Kanser semptomlarının azaltılması %65

Kalp hastalıkları semptomlarını azaltma %80

Böbrek hastalıklarında gerileme %67

Uykuyu düzenleme %73

Daha iyi nefes alıp verme %77

Depresyon semptomlarının azaltılması %77

Daha iyi ve berrak düşünmeye yardımcı olma %88

Diyabet 1 ve 2 %84

Kilo kaybı %75

Sigarayı bıraktırma %58

Seks gücünü artırma %87

Ürünün tam olarak etkili olabilmesi için sabah ve akşam aç karnına içilmesi gerekiyor. İçmeden yarım saat önce ve sonrasında hiçbir katı ve sıvı madde tüketilmemelidir.

Serin ve karanlık yerde muhafaza edilmesi gerekir. İçmeden önce şişe çalkalanmalı, açıldıktan sonra da buzdolabında saklanmalıdır.

Noni meyve suyu ülkemizde ALNONİ markasıyla bazı eczanelerde satılmaktadır.

Alıntı