Nurcan Taylan Silkmede Avrupa rekoru kırarak 3 altın madalya kazandı

Dine

Özel Üye
#1

Nurcan Taylan Silkmede Avrupa rekoru kırarak 3 altın madalya kazandı konusu hakkında yazılan mesajlar

Sponsorlu Bağlantılar
Nurcan Taylan Silkmede Avrupa rekoru kırarak 3 altın madalya kazandı

Avrupa Halter Şampiyonası Belarus'un başkenti Minsk'te başladı.23. Kadınlar Halter Şampiyonası'nın ilk gününde podyuma çıkan olimpiyat, Dünya ve Avrupa şampiyonu 48. kiloda Nurcan Taylan, koparma silkme ve toplamda Avrupa şampiyonu oldu.

Nurcan Taylan koparmada birinci hakkında kaldırdığı 85 kilo ile Avrupa şampiyonluğunu garantiledi. İkinci hakkında 90 kiloyu kaldıran Nurcan Taylan, altın madalyaya uzanırken, son hakkında 95 kiloyu denedi ancak başarılı olamadı.

48 kiloda yarışan diğer Türk haltercisi Şaziye Okur ise koparmada dördüncü oldu.

Şaziye ilk hakkında 73 kiloyu, ikinci hakkında 76 kiloyu kaldırmayı başardı. Son hakkında 78 kiloyu da kaldıran Şaziye koparmada dördüncü oldu.
Koparmada böylece Nurcan Taylan 90 kilo kaldırışı ile şampiyon olurken, Polonyalı Kaprinska Marzena 83 kilo ile ikinci, İtalyan Pagliaro Genny ise 79 kilo ile üçüncü olarak bronz madalya kazandı.

-SİLKMEDE AVRUPA REKORU-

Belarus'un başkenti Minsk'de bugün başlayan Avrupa Halter Şampiyonası'nda podyuma çıkan olimpiyat, Dünya ve Avrupa şampiyonu Nurcan Taylan, adeta kendi ile yarışarak koparmanın ardından silkmede kaldırdığı 118 kilo ile Avrupa rekoru kırarak altın madalyaya ulaştı. Nurcan, Koparma ve silkmenin ardından toplamda kaldırdığı 208 kilo ile de altın madalyaya ulaşırken, şampiyonayı 3 altın madalya ile Avrupa şampiyonu olarak tamamladı.

Nurcan Taylan, koparmada kaldırdığı 90 kilonun ardından silkme de ilk hakkında 108 kiloyu kaldırarak Avrupa şampiyonluğunu garantiledi. İkinci hakkında rekor denemesine gelen Nurcan, 117 kilo olan rekoru kaldırdığı 118 kilo ile kırarken salonda bulunan Türk seyircilere büyük mutluluk yaşattı. Son hakkına çıkmayan Nurcan Taylan toplamda da 208 kilo ile birinciliği kimseye kaptırmadı.

Aynı kiloda yarışan Şaziye Okur, koparmada 78 kilo ile kazandığı dördüncülüğün ardından silkmede büyük başarıya imza attı. Şaziye, ilk hakkında 90, ikinci hakkında 94 ve son hakkında ise 95 kiloyu kaldırarak bronz madalya kazandı. Şaziye toplamda kaldırdığı 173 kilo ile Avrupa üçüncüsü oldu.

Silkmede Nurcan Taylan'ın ardından ikinciliği 96 kiloyla Polonyalı Kaprinska Marzena aldı.

Toplamda ise Nurcan Taylan 208 kilo ile birinci, Polonyalı Kaprinska Marzena 179 kilo ile ikinci, Şaziye Okur ise 173 kiloyla üçüncü oldu.