Nusaybin' de Köy şebekeleri ve spor sahaları ihaleye çıktı

Siraç

Yönetici
Admin
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Yaz ayının başlamasıyla birlikte Mardin’in Nusaybin ilçesi kaymakamlığı Köylere hizmet götürme birliği, köylerin sorunlarını gidermek için kolları sıvadı. Nusaybin Kaymakamlığı bünyesinde hizmet veren Köylere hizmet götürme birliği başkanlığı, ilçeye bağlı Görentepe köyü içme suyu şebekesi ile Yolbilen köyü içme suyu şebekesi, ayaklı depo ve enerji nakil hatları için ihale düzenledi.
Nusaybin kaymakamlığı toplantı salonunda yapılan ve Kaymakam Yücel Gemici’nin başkanlık ettiği ihalede Köylere hizmet götürme birliği müdiresi Fatma Doğan ile DSİ, Mal Müdürlüğü temsilcileri ve il genel meclis üyeleri hazır bulundu.
KÖYDES kapsamında yaptıkları çalışmalarla ilçeye bağlı köylerin, Yol, Su ve Elektrik başta olmak üzere birçok eksiğini tamamlamaya çalıştıklarını belirten Kaymakam Gemici, sırasıyla bütün köylerdeki eksikleri tespit ettiklerini söyledi.
İki köy yanı sıra geçtiğimiz ay yapılan ve daha sonra iptal edilen spor sahaları ihalesi de tekrar yenilendi.
Atatürk stadyumunun yanında yapılacak Açık Tenis Kortu, Basketbol ve Voleybol sahaları için 8 firmanın katıldığı ihalede 5 firmanın teklifleri geçerli sayıldı. / Arif Altunkaynak - Nusaybinim.com