Nusaybin Sur Dershanesi

Siraç

Yönetici
Admin
Editör
#1

Nusaybin Sur Dershanesi konusu hakkında yazılan mesajlar

Sponsorlu Bağlantılar
Nusaybin, Sur Dershanesiyle Türkiye'nin zirvesinde
Arif Altunkaynak
Nusaybin Sur Dershanesinden 8. Sınıf SBS’ den sonra 7. Sınıf SBS ‘de de Türkiye Birinciliği…
İlçemizde eğitim faaliyetlerine 14 yıldır aralıksız devam eden Nusaybin Sur Dershanesi geçen haftalarda açıklanan 8. Sınıf SBS’de çıkarttığı Türkiye Birinciliğinden sonra 7. Sınıf SBS’de de ilçemiz Girmeli Beldesinde okuyan M. Şirin Arslan adlı öğrencisiyle Türkiye Birinciliğini elde etti. Böylelikle dershane, Nusaybin tarihinde görülmeyen bir başarıya imza attı.
Sur dershanesi müdürü Şeref Karakaş, Dershane olarak bu yıl SBS’de tarihi bir başarı yakaladıklarını, 8. Sınıf öğrencileri Abdurrahim Bulut ve 7. Sınıf öğrencileri M. Şirin Aslan’nın 500 tam puan alarak Türkiye Birincisi olup bütün Nusaybin’i gururlandırdıklarını bildirdi.
Bu yıl Nusaybin’de Fen liselerini kazanan 15 öğrenciden 11’ nin Sur dershanesi öğrencisi olduğunu bunun da gözden kaçırılmaması gereken bir başarı olduğunu hatırlatan Karakş şöyle konuştu;

“gerek SBS’de gerekse LYS’de bu yıl başarı yönüyle çok iyi bir performans gösterdik. LYS’de sayısalda Büşra Danışman MF1-MF2-MF4 puanlarında Nusaybin birinciliğini, eşit ağırlık TM2 puan türünde Hamdullah Demir Nusaybin ikinciliğini elde ederek ferdi anlamda göğsümüzü kabarttı. Bunun yanında kitlesel olarak da oldukça iyi bir sınav dönemi geçirdik. lerini söyledi.
Dershane öğretmenlerinden Ziya Çiçek ise, Sur Dershanesi olarak bu başarıda en büyük pay sahibinin öğrencilerin ailelerine ait olduğunu hatırlatarak “bütün öğrencilerimizin ailelerini tebrik ediyoruz” dedi. Çiçek ayrıca Abdurrahim ‘i yetiştiren Merkez İlköğretim okulu, Şirin’i yetiştiren Girmeli İlköğretim okulu, Büşra’yı yetiştiren Anadolu Lisesi ve Hamdullah’ı yetiştiren Emire Gözü Lisesini de tebrik etti.

Kaynak: Nusaybinim.com