Nusaybin'de Belediye Hizmet Binası Açılıyor

Siraç

Yönetici
Admin
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Mardin’in Nusaybin ilçesinde yapılan Belediye Hizmet binası 2 Ağustos günü yapılacak görkemli bir törenle açılıyor. Nusaybin Belediye başkan Ayşe Gökkan tarafından yapılan açıklamada, Mezopotamya mimarisine uygun bir şekilde tamamen Midyat taşlarından inşa edilen yeni hizmet binasının 2 milyon TL’ye mal olduğunu bildirdi.

1932 yılından bu yana Nusaybin Belediyesi hizmet binası olarak kullanılan yapı, iki yıl önce yıktırılıp yerine yeni hizmet binasının inşaatına başlandığı açıklayan Gökkan, eski binanın 77 yıllık zaman içersinde 18 Belediye başkanını ağırladığını söyledi.

Gökkan açıklamasını şöyle sürdürdü; “Nusaybin belediyesi olarak 21.yy da ‘kendimizi ve kentimizi de biz yöneteceğiz şiarıyla yola çıktık. Demokratik, ekolojik, cinsiyet eşitlikçi, yerel yönetim anlayışıyla Kürd, Arap, Süryani, yezidi kısacası tüm kültürlerin belediye hizmet binasını 02 Ağustos 2009 Pazar günü saat 18:00 de düzenleyeceğimiz açılış programına tüm Nusaybinliler davetlidir”.

Hizmet binası açılışından sonra Mitanni Kültür Merkezi bahçesinde yerel sanatçılar ve Ayfer Düzdaş’ın katılacağı büyük bir halk konseri yapılacak. / Arif Altunkaynak - Nusaybinim.com