Nusaybin'de Kaçak Sigara ve Cep telefonu operasyonu

Siraç

Yönetici
Admin
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Mardin'in Nusaybin ilçesinde bir istihbaratı değerlemdiren Kaçakçılık ve Organize suçlar grup Amirliği (KOM) ekipleri, Bin 500 Adet Gümrük kaçacağı cep telefonu ve 9 Bin 976 paket sigara ele geçirdi.

Mardin Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan basın açıklamasında, İpekyolu üzerinde Cİzre - Nusaybin istimaketine giden bir S.K. isimli şahsın kullandığı araç içerisinde arama yapıldı.

Arama sırasında aracın bagaj kısmında bulunan koli ve poşetler;250 Adet İphone, 250 Adet NOKIA N 96, 500 Adet NOKIA N 95 ve 500 Adet NOKIA 6700 Marka olmak üzere değişik markalarda toplma Bin 500 adet gümrük kaçağı cep telefonu ele geçirildi.

Ayrıca aynı gün içerisinde Nusaybin KOM tarafından yapılan diğer bir operasyonda ise yine Cizre - Nusaybin giden M.A. isimli şahsın kullandığı kamyonette arama yapıldı.

Yapılan arama sonucunda araç zemininde oluşturulan zula içerisinde 8 bin 780 Paket PRESTİGE, 496 Paket ROCKETS, 420 Paket CAPİTAL, 270 Paket ESSE ve 10 Paket BRİLLİANT marka olmak üzere değişik markalarda toplam 9 bin 976 Paket Gümrük kaçağı sigara ele geçirildi.

Her iki olayla ilgili gözaltına alınan iki kişi adli mercilere sevk edildiği belirtildi. / Mardin Emniyet Müdürlüğü Basın Bülteni