Odaonu Çallıoğlu İlköğretim Okulu Manavgat Antalya

SeLeN

Yönetici
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Antalyadaki İlköğretim Okulları Tanıtımı - Odaonu Çallıoğlu İlköğretim Okulu Hakkında - Odaonu Çallıoğlu İlköğretim Okulu Resimleri - Odaonu Çallıoğlu İlköğretim Okulu Bilgileri - Antalya Manavgat'daki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri
Misyon-Vizyon

İletişim Paylaşım;

Kurum içinde ve dışında ki tüm paydaşlarımız;

* Karşılıklı olarak tutarlı ve sürekli bir biçimde bilgi ve deneyimlerini paylaşır, öneri veSistemlerine etkin olarak katılır.

* Tüm Paydaşlar arasında uyumlu bir bağ kurulacak şekilde iletişim kanalları oluşturulur ve “Açık Kapı “politikası oluşturulur.

* Çalışanlar arasında oluşturulan güven ortamı ile görüş ve önerilerin paylaşımı sağlanır.

* Ekip Çalışması önemsenir ve buna uygun ortamlar oluşturulur.

Öncülük ve Liderlik

* Okulumuzda sağlanan fiziksel çevre koşulları ve çok yönlü olanaklarla öğrencilerin kendilerini geliştirebileceği bir öğrenme merkezi kimliği ile başka okullara örnek ve önder olur.

* Okul liderleri de yeni fikirlerini ve hayallerini uygun ortamlara taşıyan, paylaşan, girişimleri ile gruplara örnek olan ve onları yüreklendiren kişilerdir.

Sorumluluk ve Duyarlılık

* Görevlerini ve sorumluluklarını bilen, yerine getiren

* Kültürel ve etik/insani değerlere sahip çıkan,

* Çevresindeki kişilere ve toplumsal olaylara karşı duyarlı,

* Çevre bilincine sahip kişilerdir.


Şeffaflık- Güven- Özgüven

* Odaönü Çallıoğlu İlköğretim Okulu uzman kadrosu ve oluşturduğu öğretim ortamlarıyla paydaşlarına karşı taahhütlerini yerine getirdiği için güvenilir bir kuruluştur.

* Tüm paydaşlarında güven sağlamayı temel ilke kabul eden okulumuz, yaşamı seven, kendisiyle barışık, özgüveni gelişmiş bireyler yetiştiren eğitim- öğretim programları uygulamaktadır.


Gelişim

Odaönü Çallıoğlu İlköğretim Okulu çalışanları ve öğrencileri;

*Okuduklarını, duyduklarını ve gördüklerini araştırıp sorgulayarak değerlendiren, çağın yeniliklerini takip eden ve uygulayan, ortak hedefler doğrultusunda süreç ve sonucu gözden geçirerek benimseyen bireylerdir.

* Okulumuzda, öğrencilerin sosyal beceri ve akademik gelişimlerine fırsat veren eğitim ve öğretim ortamları oluşturulur.


Yaratıcılık Ve Üretkenlik

* Okulumuz çalışanları bilgi birikimlerini etkin şekilde kullanarak, alanlarındaki yenilikleri izler,

* Yapılan özgün çalışmalar değerlendirilir, kullanılır ve gözden geçirilir, gerektiğinde iyileştirmeler yapılır.

* Nitelikli çalışmaların sürekliliği sağlanır.

* Öğrencilerin özgün çalışmalarını geliştirmek ve yaratıcı çalışmalarını desteklemek amacıyla uygun ortamlar oluşturulur.


Kendini Gerçekleştirme

Odaönü Çallıoğlu İlköğretim Okulunda öğrenciler için kendini gerçekleştirmelerine fırsat yaratacak ortamlar hazırlanır.Bu çerçevede Öğrencilerin;

* Özgüveni gelişmiş, sorumluluk ve haklarının bilincinde, insani değerleri benimseyen ve yaşantısına yansıtan,

* Bireysel donanımının ve gereksinmelerinin farkında olarak doğru seçimler yapabilen ve kendisine uygun /gerçekçi hedefler koyabilen,

* Hem kendisi, hem de başkaları hakkında olumlu gerçekçi ve tutarlı düşüncelere sahip

* İlgi ve yetenekleri doğrultusunda üretken ve yaratıcı bireyler olarak yetiştirilmesi amaçlanır. Öğrencilere tüm bu özellikleri kazandırmak amacıyla Odaönü Çallıoğlu İlköğretim Okulu çalışanları kendilerini geliştirmeleri için uygun ortamlar hazırlar.


Atatürkçü Düşünce

Odaönü Çallıoğlu İlköğretim Okulu 1739 sayılı Milli Eğitim Temel Kanunu’nun belirlediği genel amaçlar çerçevesinde ilköğretim düzeyinde, kendisine, ailesine, ülkesine ve insanlığa yararlı, ülkesini ve milletini seven, laik, demokratik, Türkiye Cumhuriyetinin temel niteliklerine ve Atatürk ilkelerine bağlı çağdaş gençler yetiştirmeyi amaçlar.

Odaonu Çallıoğlu İlköğretim Okulu Antalya Manavgat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Odaonu Çallıoğlu İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Odaonu Çallıoğlu İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Odaonu Çallıoğlu İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Odaonu Çallıoğlu İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Bulunduğu Yer: ANTALYA / MANAVGAT

Adı: ODAONU ÇALLIOĞLU İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: ODAÖNÜ KÖYÜ İLKOĞRETİM OKULU

Telefon Numarası: 2427515356

Faks Numarası: 0242 / 751 53 56

E-mail Adresi::743672@meb.k12.tr

Web Adresi:Odaonu İlköğretim Okulu


Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr
Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz