Ögretmen Abdurrahim İlköğretim Okulu Konya Ereğli

SeLeN

Yönetici
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Ögretmen Abdurrahim İlköğretim Okulu Hakkında - Ögretmen Abdurrahim İlköğretim Okulu Tanıtım - Ögretmen Abdurrahim İlköğretim Okulu Resimleri - Ögretmen Abdurrahim İlköğretim Okulu İletişim

Konya Ereğli Ögretmen Abdurrahim İlköğretim Okulu Konya Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Konya Ereğli Ögretmen Abdurrahim İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Konya Ereğli Ögretmen Abdurrahim İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Konya Ereğli Ögretmen Abdurrahim İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Konya Ereğli Ögretmen Abdurrahim İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz

Ögretmen Abdurrahim İlköğretim Okulu Tarihi:

950 yılında Konya Valisi Şafak Soyer'in İller Bankası'ndan sağladığı 1.000.000 Tl ile yapılan 16 İlkokuldan birisidir.28 Ekim 1950 tarihinde Faruk ŞAHİNBAŞ, İlçe Kaymakamı Kazım ATAKU tarafından temeli atılmış olup, bir yıl gibi kısa sürede beş derslik olarak inşaatı tamamlanmıştır.

Öğretmen Abdurrahim İlkokulu 13 Aralık 1951 tarihinde Vali Kemal KADİNELİ ve Milli Eğitim Müdürü Kazım EREN tarafından hizmete açılmış, ilçemizin dördüncü ilkokuludur. 46 yıl hizmetten sonra emekliye ayrılan ve 14 Ocak 1951 tarihinde vefat eden, sevilen, sayılan merhum öğretmen Abdurrahim ERDEM'in adı verilmiştir.
Bu gün okulumuzda bir müdür, bir müdür baş yardımcısı, 4 müdür yardımcısı, 33 sınıf öğretmeni, 25 branş öğretmeni, 5 anasınıfı öğretmeni, 1 hizmetli ve 1 memur bulunmaktadır. Geçici olarak 5 branş öğretmeni 3 sınıf ögretmeni 2 ana sınıfı öğretmeni çalışmaktadır. İlk atanan müdür Celalettin SET olup, aynı görevden Mart 1982 de emekliye ayrılmıştır. Bu göreve sırası ile Mustafa SEZDİ, Zeki TORUN atanmışlardır. Ersin AKGÜL bu göreve vekalet etmiş, Metin HELİMOĞLU müdür olarak atanmıştır. Mesut GÖKTEPE bu göreve vekalet etmiş olup. Daha sonra Murat ÇAKIR bu göreve atanmıştır. 4 ay süreyle Emir Mehmet ULUSOY okul müdürlüğü yaptıktan sonra 27.12.2004 tarihinde Murat ÇAKIR yeniden okul müdürlüğüne atanmıştır. Halen okul müdürü olarak görevini sürdürmektedir.
17.01.1975 tarihinde okulumuzun B bloğu 5 derslik olarak yapılarak hizmete girmiş,daha sonra A blok arkasına eklenen 1 derslik, yemekhanenin dershaneye çevrilmesiyle 12 derslik sayısına ulaşılmıştır.
Celalettin Set Sosyal Hizmetler Salonu yıkılan salon yerine inşa edilmiş olup, hizmette yetersiz kalmıştır.
10.03.1987 tarihinde yapılan B blok ikinci kat 5 derslik olarak Kaymakam Mahmut KAYA tarafından açılmış olup 17 derslik sayısına ulaşılmıştır.
2003 yılında A blok tamamen Ana sınıfına dönüştürülerek şube sayısı 8'e çıkartılmıştır.
Okul Aile Birliği 1954 yılında kurulmuş olup, başarılı ve özverili hizmetlerini sürdürmektedir.
Okulumuz Eti, Selçuklu, Camikebir, Kazancı, Alparslan, Boyacı Ali mahallerinden öğrenci almaktadır.
29 Haziran 1990 tarihinde DSİ desteği ile harfiyatı başlatılan kalorifer kazan dairesi tamamlanmış, devletin katkısı olmadan hizmete açılmıştır. Daha sonra kazan dairesinin üzerine lojman olarak inşa edilen bina anasınıfına dönüştürülmüştür.
1999 yılı Haziran ayında inşaatına başlanan 18 derslikli yeni bina 4 Aralık 2000 yılında hizmete açılmıştır. Derslik sayısı 35'e şube sayısı 55'e çıkmıştır.
Okulumuzda 2001-2002 Eğitim-Öğretim yılında 1 Bilgisayar laboratuarı, 2 Fen Bilgisi laboratuarı, 1 İngilizce laboratuarı açılıp hizmete girmiştir. 2006 yılında da Bilişim ve Teknoloji sınıfı hizmete girmiştir.
2006-2007 Eğitim-Öğretim yılında, Anasınıfı hariç 2017 öğrenci bulunmaktadır. Ana sınıfıyla birlikte 2320 öğrenci bulunmaktadır.
Okulumuz mezunu olarak bilinen ünlülerden,Vali Şahabettin HARPUT, Vali Ömer BÜYÜKKENT, eski millet vekili Ali Talip ÖZDEMİR, Güneş Gazetesi yazı işleri müdürü Hasan CAN, iş adamı harita mühendisi Mustafa ÖZŞENOL, Türkiye'de ilk defa yılın öğretmeni seçilen emekli öğretmen Celalettin SET önemli kişilerdir.

Ögretmen Abdurrahim İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
Bulunduğu Yer: KONYA / EREĞLİ
Adı: KONYA EREĞLİ ÖGRETMEN ABDURRAHİM İLKÖĞRETİM OKULU
Adresi: Eti Mh.Küsere Köprü Cd. Ereğli/Konya
Telefon Numarası: 3327131177
Faks Numarası: 3327136156
E-mail Adresi:
ogretmenabdurrahim@yahoo.com.tr
Web Adresi: -

Ögretmen Abdurrahim İlköğretim Okulu Resimleri:Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr - www.meb.gov.tr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız