önceki hava durumu

  • Konuyu başlatan Kayıtsız Üye
  • Başlangıç tarihi
K

Kayıtsız Üye

#1
Sponsorlu Bağlantılar
geçen hafta perşembeden bu güne kadar olan hava durumunu alabilirmiyim (23 aralık tan 29 aralığa kadar) ödevim var da
 

SeLeN

Yönetici
Editör
#2
24 Aralık 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

Yapılan son değerlendirmelere göre; Yurdun batı kesimleri parçalı bulutlu, akşam saatlerinde Edirne ve Çanakkale çevreleri sağanak yağışlı, diğer yerler az bulutlu ve açık geçecek. İç ve doğu bölgelerde yer yer sis, doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı görülecek.

HAVA SICAKLIĞI: Mevsim normallerinin 5 ila 8 derece üzerinde seyretmeye devam edecek.

RÜZGAR: Genellikle güney ve güneybatı (Lodos), doğu bölgelerde kuzey ve doğu yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, yurdun batı kesimlerinde zamanla yer yer kuvvetli olarak esecek.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Ülkemizin doğu kesimlerinde sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

SİS UYARISI: Ülkemizin iç ve doğu kesimlerinde yer yer sis beklendiğinden özellikle ulaşımda meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı bulutlu, akşam saatlerinde Edirne ve Çanakkale çevreleri sağanak yağışlı geçecek. Edirne ile sabah ve gece saatlerinde bölgenin doğusunda yer yer sis bekleniyor. Rüzgar akşam saatlerinden itibaren güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden yer yer kuvvetli (40-60 km/s) olarak esecek.

EGE: Parçalı bulutlu, Kıyı Ege çok bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer sis bekleniyor.

AKDENİZ: Az bulutlu, zamanla Batı Akdeniz parçalı bulutlu geçecek. Bölgenin iç kesimlerinde yer yer sis bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçecek. Bölge genelinde yer yer sis, sabah ve gece saatlerinde kuzeydoğusunda buzlanma ve don olayı bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Az bulutlu ve açık geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer sis bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Az bulutlu ve açık geçecek. Bölgenin iç kesimlerinde sis ile birlikte, sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçecek. Gece ve sabah saatlerinde bölge genelinde sis ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin kuzeyinde yer yer sis bekleniyor.

 

SeLeN

Yönetici
Editör
#3
25 Aralık 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

Yapılan son değerlendirmelere göre; Yurdun batı kesimleri parçalı bulutlu, Edirne, Tekirdağ, Kırklareli, Çanakkale çevreleri ile İzmir'in kuzey ilçeleri sağanak yağışlı, diğer yerler az bulutlu ve açık geçecek. İç ve doğu bölgelerde yer yer sis, doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı görülecek.

HAVA SICAKLIĞI :Yurt genelinde mevsim normallerinin 5 ila 8 derece üzerinde, yoğun sisli geçen illerde mevsim normallerinde seyredecek.

RÜZGAR :Genellikle güney ve güneybatı (Lodos), doğu bölgelerde kuzey ve doğu yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, akşam saatlerinden itibaren Marmara'nın batısı ve Kıyı Ege'de yer yer kuvvetli (40-60 km/s)olarak esecek.

UYARILAR BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Ülkemizin doğu kesimlerinde sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

SİS UYARISI: Ülkemizin iç ve doğu kesimlerinde yer yer sis beklendiğinden özellikle ulaşımda meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA
Parçalı ve az bulutlu, batısı çok bulutlu Edirne, Çanakkale, Tekirdağ, Kırklareli ve Balıkesir'in kuzey ilçeleri sağanak yağışlı geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin doğusunda yer yer sis bekleniyor. Rüzgar güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden yer yer kuvvetli (40-60 km/s) olarak esecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)

ÇANAKKALE Parçalı çok bulutlu, zamanla sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden yer yer kuvvetli (40-60 km/s) olarak esecek. 15 19

EDIRNE parçalı çok bulutlu, zamanla sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden yer yer kuvvetli (40-60 km/s) olarak esecek. 11 19

ISTANBUL Parçalı ve az bulutlu, gece ve sabah saatlerinde yer yer sisli 10 20 YALOVA Parçalı ve az bulutlu, gece ve sabah saatlerinde yer yer sisli 11 20

EGE Parçalı ve az bulutlu, yarın zamanla kıyıları çok bulutlu, yarın (cumartesi) öğle saatlerinden sonra Kuzey Ege kıyıları sağanak yağışlı geçecek. İç kesimlerde gece ve sabah saatlerinde yer yer sis görülecek.

A.KARAHISAR Parçalı ve az bulutlu, gece ve sabah saatlerinde sisli 1 8 AYDIN Parçalı ve az bulutlu, yarın (cumartesi) zamanla çok bulutlu geçecek. Rüzgar kıyı kesimlerde kuvvetli olarak (40-60 km/s) esecek. 12 20

IZMIR Parçalı ve az bulutlu, yarın (cumartesi) zamanla kıyıları çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kuzey ilçeleri sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar kıyı kesimlerde kuvvetli olarak (40-60 km/s) esecek. 15 20

MUĞLA Parçalı ve az bulutlu, yarın (cumartesi) zamanla çok bulutlu geçecek. Rüzgar kıyı kesimlerde kuvvetli olarak (40-60 km/s) esecek. 7 16

AKDENİZ Parçalı ve az bulutlu geçecek. Bölgenin iç kesimlerinde yer yer sis bekleniyor. ADANA Az bulutlu 5 20

ANTALYA Parçalı ve az bulutlu 10 19

FETHIYE Az bulutlu 10 22

MERSİN Az bulutlu 10 20

İÇ ANADOLU Sisli geçecek. Sabah saatlerinde kuzeydoğusunda buzlanma ve don olayı bekleniyor. ANKARA Sisli 0 6

ESKISEHIR Sisli 0 5

KIRIKKALE Sisli 0 5

KONYA Sisli 0 6

BATI KARADENİZ Az bulutlu ve açık geçecek. Bölgenin iç kesimlerinde yer yer sis bekleniyor.

BOLU Az bulutlu, sabah saatlerinde yer yer sisli 2 18

DÜZCE Az bulutlu, sabah saatlerinde yer yer sisli 4 19

KASTAMONU Sisli -3 2

ZONGULDAK Az bulutlu 12 22

ORTA ve DOĞU KARADENİZ Az bulutlu ve açık geçecek. Bölgenin iç kesimlerinde sis ile birlikte, sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. AMASYA Az bulutlu ve açık geçecek. Sabah saatlerinde sis ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor. 0 7

SAMSUN Az bulutlu ve açık 11 21

TOKAT Az bulutlu ve açık geçecek. Sabah saatlerinde sis ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor. -1 11

TRABZON Az bulutlu ve açık 8 16

DOĞU ANADOLU Az bulutlu ve açık geçecek. Gece ve sabah saatlerinde bölge genelinde sis ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ERZURUM Az bulutlu ve açık geçecek. Gece ve sabah saatlerinde sis ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor. -13 3

MALATYA Az bulutlu, sabah saatlerinde yer yer sisli -2 3

TUNCELI Az bulutlu ve açık geçecek. Gece ve sabah saatlerinde sis ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor. -6 4

VAN Az bulutlu ve açık geçecek. Gece ve sabah saatlerinde sis ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor. -7 7

GÜNEYDOĞU ANADOLU Az bulutlu ve açık geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin kuzeyinde yer yer sis bekleniyor.

ADIYAMAN Az bulutlu, sabah saatlerinde yer yer sisli 3 15

DIYARBAKIR Az bulutlu, sabah saatlerinde yer yer sisli -3 13

GAZİANTEP Az bulutlu ve açık 3 15

SANLIURFA Az bulutlu ve açık 4 15

DENİZLERDE HAVA Ege’de Fırtına bekleniyor.

KARADENİZ Parçalı bulutlu, Rüzgar: Batı Karadeniz'de güney ve güneybatıdan 3 ila 5 doğusu güneydoğudan 2 ila 4, Doğu Karadeniz'de güney ve güneydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: iyi.

MARMARA Parçalı bulutlu, yarın sağanak yağışlı Rüzgar; güney ve güneydoğudan 3 ila 5, sabah 6 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,0m, sabah 2,0m Görüş: İyi.

EGE Çok bulutlu ve sağanak yağışlı, Rüzgar: Güney ve güneydoğudan, sabah kuzeyinde güneybatıdan 6 ila 8, öğle 5 ila 7 kuvvetinde Dalga: 3,0m ila 4,0m öğle 2,0m ila 3,0m Görüş: İyi.yağış anında orta.

AKDENİZ Parçalı bulutlu, Rüzgar: Batı Akdeniz: doğu ve güneydoğu, Doğu Akdeniz’de doğu ve kuzeydoğu 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m. Görüş: İyi.

VAN GÖLÜ
Parçalı bulutlu, Rüzgâr: doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga; 0,25 ila 0,50m, Görüş: iyi.

 

SeLeN

Yönetici
Editör
#4
26 Aralık 2010 günlük hava tahmini

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre 5 günlük haritalı hava tahminleri...
Yapılan son değerlendirmelere göre; Yurdun batı kesimleri parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Kıyı Ege, Batı Karadeniz kıyıları, Bolu, Karabük, Kastamonu, Manisa ve Kütahya çevreleri aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, diğer yerler az bulutlu ve açık geçecek. Ülkemizin iç ve doğu kesimlerinde sabah ve gece saatlerinde yer yer sis ile birlikte buzlanma ve don olayı görülecek.

HAVA SICAKLIĞI: Ülkemizin kuzeybatı kesimlerinde 2 ila 4 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

RÜZGAR: Genellikle güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden, yurdun doğu kesimleri ile zamanla Marmara'nın kuzeyinde kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette esecek.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Sabah saatlerinde İzmir çevresinde, akşam saatlerinden itibaren İstanbul, Kocaeli, Yalova, Bursa, Balıkesir ve Kuzey Ege kıyılarında kuvvetli yağış beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Sel, Su baskını vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Ülkemizin iç ve doğu kesimlerinde bu sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

SİS UYARISI: Ülkemizin iç ve doğu kesimlerinde bu sabah ve gece saatlerinde yer yer sis beklendiğinden özellikle ulaşımda meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Yağışların akşam saatlerinden itibaren İstanbul, Kocaeli, Yalova, Bursa ve Balıkesir çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

EGE: Parçalı ve çok bulutlu, Kıyı Ege ile Kütahya ve Manisa çevreleri aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışlar İzmir çevrelerinde kuvvetli olacak. İç kesimlerde gece ve sabah saatlerinde yer yer sis görülecek.

AKDENİZ: Parçalı, göller yöresi çok bulutlu geçecek. Bölgenin iç kesimlerinde yer yer sis görülecek.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu geçecek. Bu sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde sis ile birlikte kuzeydoğusunda buzlanma ve don olayı görülecek.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu öğle saatlerinden itibaren Kıyıları ile Bolu, Karabük ve Kastamonu çevreleri aralıklı yağmurlu geçecek. Bölgenin iç kesimlerinde sabah ve gece saatlerinde yer yer sis görülecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve az bulutlu geçecek. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde sis ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçecek. Bu sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde sis ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçecek.Sabah ve gece saatlerinde bölgenin kuzeyinde yer yer sis bekleniyor.
 

SeLeN

Yönetici
Editör
#5
27 Aralık 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin batı kesimlerinde yağmur ve sağanak şeklinde görülecek yağışların; İzmir, İstanbul, Tekirdağ, Balıkesir, Yalova, Çanakkale, Edirne ve Kırklareli çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerimizde sis ile birlikte buzlanma ve don olayı görülecek.

HAVA SICAKLIĞI: Trakya'da 6 ila 8 derece, Ege ile Marmara'nın güney ve doğusunda 1 ila 3 derece azalacak, diğer bölgelerde önemli bir değişiklik olmayacak.

RÜZGAR: Genellikle güney ve güneybatı (Lodos), Marmara ile ülkemizin güneydoğu bölgelerinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetli olarak esecek.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; İzmir, İstanbul, Tekirdağ, Balıkesir, Yalova, Çanakkale, Edirne ve Kırklareli çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Sel, Su baskını vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Ülkemizin doğu kesimlerinde sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

SİS UYARISI: Ülkemizin iç ve doğu kesimlerinde sabah ve gece saatlerinde sis beklendiğinden özellikle ulaşımda meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Çok bulutlu ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların, bölgenin batısında (İstanbul, Yalova, Tekirdağ, Balıkesir, Çanakkale, Edirne, Kırklaeli) kuvvetli olması bekleniyor.

EGE: Çok bulutlu, Kıyı Ege ile sabah saatlerinde bölgenin iç kesimleri, gece saatlerinde Afyonkarahisar, Kütahya ve Uşak çevreleri yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların, akşam saatlerine kadar İzmir il genelinde, akşam saatlerinden sonra Çeşme, Dikili ve Foça ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Burdur ve Isparta çevreleri hafif yağmurlu geçecek. Sabah saatlerinde Hatay çevrelerinde sis görülecek.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, sabah ve gece saatlerinde Eskişehir ile Ankara'nın batı ilçeleri hafif yağmurlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde yer yer hafif sis ile birlikte Kayseri ve Sivas çevrelerinde buzlanma ve don olayı görülecek.

BATI KARADENİZ: Parçalı çok bulutlu, sabah ve gece saatlerinde Zonguldak, Bartın, Bolu, Düzce ve Karabük çevreleri yağmurlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer sis görülecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer hafif sis ile birlikte Çorum, Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinde buzlanma ve don olayı görülecek.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde yer yer hafif sis ile birlikte buzlanma ve don olayı görülecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçecek. Sabah saatlerinde bölgenin kuzeydoğusunda (Diyarbakır, Batman) buzlanma ve don olayı ile birlikte Gaziantep ve Batman çevrelerinde yer yer sis bekleniyor.


 

SeLeN

Yönetici
Editör
#6
28 Aralık 2010 Salı Günlük Hava Tahmini Haritalı

Ülkemizin kuzeybatı kesimlerinde görülecek yağışların; Çanakkale, İzmir, Tekirdağ, Edirne, Kırklareli, Bursa, İstanbul ve Yalova çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerimizde sis ile birlikte buzlanma ve don olayı görülecek.HAVA SICAKLIĞI: Yağış alan yerlerde 4 ila 6 derece azalacak, diğer bölgelerde önemli bir değişiklik olmayacak.

RÜZGAR: Marmara ile Kuzey Ege Kıyıları'nda kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-70 km/s), diğer yerlerde güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette esecek.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Çanakkale, İzmir, Tekirdağ, Edirne, Kırklareli, Bursa, İstanbul ve Yalova çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Sel, Su baskını vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Marmara ile Kuzey Ege Kıyıları'nda kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-70 km/s) olarak esmesi beklendiğinden, başta denizciler olmak üzere yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (çatı uçması, ağaç devrilmesi vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

SİS UYARISI: Ülkemizin iç ve doğu kesimlerinde, sabah ve gece saatlerinde sis beklendiğinden özellikle ulaşımda meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Ülkemizin doğu kesimlerinde sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

İZMİR'DE KUVVETLİ YAĞIŞ BEKLENİYOR

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü, İzmir'in batısında bulunan bulut kütlesinin, İzmir'in kuzey kesimleri ile Balıkesir'in batı kıyılarında kuvvetli yağışlara sebep olacağının tahmin edildiğini bildirdi. Meteoroloji, vatandaşları ve ilgilileri, kuvvetli yağışların neden olabileceği, ani sel, su baskını, yıldırım gibi olaylara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları konusunda uyardı.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Çok bulutlu, aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar, Trakya'da karla karışık yağmur ve kar, diğer yerlerde yağmur ve sağanak şeklinde olacak. Yağışların ilk saatlerde Çanakkale, Tekirdağ, Edirne, Kırklareli ile gece saatlerinde İstanbul, Bursa ve Yalova çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar, kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-70 km/s) olarak esecek.

EGE: Çok bulutlu, Kıyı Ege ile gece saatlerinde Kütahya çevreleri yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların, İzmir çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar, Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-70 km/s) olarak esecek.

AKDENİZ: Parçalı ve az bulutlu, zamanla batısı çok bulutlu geçecek.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu geçecek. Bölge genelinde sabah ve gece saatlerinde yer yer hafif sis görülecek.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Zonguldak ve Düzce çevreleri ile zamanla bölge geneli yağmurlu geçecek. Bölgenin iç kesimlerinde sabah saatlerinde yer yer sis görülecek.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer hafif sis ile birlikte Bayburt çevrelerinde buzlanma ve don olayı görülecek.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde yer yer hafif sis ile birlikte buzlanma ve don olayı görülecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçecek.
 

SeLeN

Yönetici
Editör
#7
29 Aralık 2010 Çarşamba Günlük Hava Tahmini Haritalı

METEOROLOJİK GÖRÜNÜM
Yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara, Ege, Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Isparta, Burdur, Eskişehir ve Ankara'nın kuzeybatı çevreleri yağışlı geçecek. Yağışların; bu akşam ilk saatlerde İzmir, Muğla, Aydın, İstanbul, Balıkesir çevreleri ile gece ilerleyen saatlerden itibaren Kocaeli, Bursa, Yalova, Balıkesir, Bolu, Bartın, Düzce, Sakarya, Zonguldak çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Yağışlar akşam ilk saatlerde Trakya'da ve gece saatlerinde Balıkesir, Bursa, Bilecik, Sakarya ve Bolu'nun yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Bu gece ve yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde iç ve doğu bölgelerimizde sis ile birlikte buzlanma ve don olayı görülecek.

HAVA SICAKLIĞI :
Ege, Marmara'nın doğusu ve Karadeniz kıyılarında 8 ila 10 derecelik düşüşler olacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

RÜZGAR :
Marmara ile Kuzey Ege Kıyıları'nda kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/s), diğer yerlerde güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette esecek.

UYARILAR


KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; bu akşam ilk saatlerde İzmir, Muğla, Aydın, İstanbul, Balıkesir çevreleri ile gece ilerleyen saatlerden itibaren Kocaeli, Bursa, Yalova, Balıkesir, Bolu, Bartın, Düzce, Sakarya, Zonguldak çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Sel, Su baskını vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Marmara ile Kuzey Ege Kıyıları'nda kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/s) olarak esmesi beklendiğinden, başta denizciler olmak üzere yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (çatı uçması, ağaç devrilmesi vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

SİS UYARISI: Ülkemizin iç ve doğu kesimlerinde, bu gece ve yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde sis beklendiğinden özellikle ulaşımda meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Ülkemizin doğu kesimlerinde bu gece ve yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA


MARMARA Çok bulutlu, aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar ilk saatlerde Trakya'da, gece saatlerinde ise Balıkesir, Bursa, Bilecik ve Sakarya'nın yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek. Yağışların bu akşam saatlerinde İstanbul, Bursa, Balıkesir, Kocaeli ve Yalova çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar, kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/s) olarak esecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)

ÇANAKKALE Çok bulutlu, yağmurlu geçecek. Rüzgar, kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/s) olarak esecek. 3 7

EDIRNE Çok bulutlu, akşam ilk saatlerde karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Rüzgar, kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/s) olarak esecek. -2 2

ISTANBUL Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Yağışların, bu akşam saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar, kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/s) olarak esecek. 4 7

SAKARYA Çok bulutlu, aralıklı yağışlı geçecek. Yağışların, bu akşam saatlerinde kuvvetli olması ve yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgar, kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/s) olarak esecek. 4 6

EGE Çok bulutlu, bölge geneli yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların bu akşam ilk saatlerde İzmir, Aydın ve Muğla çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar, Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/s) olarak esecek.

A.KARAHISAR Çok bulutlu, yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden itibaren aralıklı sağanak yağışlı 4 10

IZMIR Çok bulutlu, sağanak yağışlı geçecek. Yağışların bu akşam ilk saatlerde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar, kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/s) olarak esecek. 9 11

MUĞLA Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı. Yağışların, bu akşam ilk saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor. 8 13

USAK Çok bulutlu, yarın (Çarşamba) sabah saatlerinden itibaren aralıklı sağanak yağışlı 4 10

AKDENİZ Parçalı ve az bulutlu, batısı çok bulutlu, yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden itibaren Isparta ve Burdur çevreleri yağmurlu geçecek.

ADANA Az bulutlu 9 20

ANTALYA Parçalı ve çok bulutlu 11 18

HATAY Parçalı bulutlu 3 14

MERSİN Parçalı bulutlu 13 21

İÇ ANADOLU Parçalı ve çok bulutlu yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde Eskişehir ile Ankara'nın kuzeybatı kesimleri yağmurlu geçecek. Bölge genelinde bu gece ve yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde yer yer hafif sis görülecek.

ANKARA Parçalı ve çok bulutlu, yarın öğleden sonra kuzeybatı kesimleri yağmurlu geçecek. Bu gece ve yarın (Çarşamba)sabah saatlerinde yer yer sisli 2 10

ESKISEHIR Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Çarşamba) sabah saatlerinden itibaren yağmurlu 4 8

KONYA Parçalı ve çok bulutlu, bu gece ve yarın (Çarşamba)sabah saatlerinde yer yer sisli 1 12

SIVAS Parçalı ve çok bulutlu, bu gece ve yarın (Çarşamba)sabah saatlerinde yer yer sisli 2 8

BATI KARADENİZ Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar Düzce, Zonguldak, Bolu ve Bartın çevrelerinde gece saatlerinden itibaren kuvvetli olacak. Yağışların Bolu çevresinde gece saatlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

BOLU Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, gece saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak ve yer yer kuvvetli geçecek. 2 5 KARABUK Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu geçecek. 2 7

KASTAMONU Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu geçecek. 0 4

ZONGULDAK Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu. Yağışlar gece saatlerinden itibaren kuvvetli olacak. 6 7

ORTA ve DOĞU KARADENİZ Parçalı ve çok bulutlu geçecek. Batı kesimlerinden başlamak üzere kıyı kesimleri aralıklı yağmurlu geçecek. Bu gece ve yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer hafif sis ile birlikte Bayburt çevrelerinde buzlanma ve don olayı görülecek.

BAYBURT Parçalı bulutlu, bu gece ve yarın (Çarşamba ) sabah saatlerinde yer yer sisli -3 6

SAMSUN Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren yağmurlu 8 12

TOKAT Parçalı bulutlu, bu gece ve yarın (Çarşamba ) sabah saatlerinde yer yer sisli 4 12

TRABZON Parçalı zamanla çok bulutlu, yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden itibaren yağmurlu 10 15

DOĞU ANADOLU Parçalı ve az bulutlu geçecek. Bu gece ve yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde bölge genelinde yer yer hafif sis ile birlikte buzlanma ve don olayı görülecek.

ERZURUM Parçalı ve az bulutlu geçecek. Bu gece ve yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde yer yer hafif sis ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor. -11 4

MALATYA Parçalı ve az bulutlu geçecek. Bu gece ve yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde yer yer hafif sis ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor. -2 3

SIRNAK Parçalı ve az bulutlu geçecek. Bu gece ve yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde yer yer hafif sis ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor. -1 9

VAN Parçalı ve az bulutlu geçecek. Bu gece ve yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde yer yer hafif sis ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor. -5 8

GÜNEYDOĞU ANADOLU Az bulutlu ve açık geçecek.

BATMAN Az bulutlu ve açık -3 12

DIYARBAKIR Az bulutlu ve açık -2 13

GAZİANTEP Az bulutlu ve açık 2 14

SANLIURFA Az bulutlu ve açık 7 15

DENİZLERDE HAVA
Marmara, Kuzey Ege ve Orta ve Doğu Akdeniz’de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ Parçalı ve çok bulutlu, batısı yağmurlu, Rüzgar: Batı Karadeniz: Kuzey ve kuzeybatıdan gece batısı kuzeydoğudan 3 ila 5, ilk saatlerde 4 ila 6; Doğu Karadeniz: kuzey ve kuzeybatıdan 2 ila 4 batısı 3 ila 5 ilk saatlerde 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, ilk saatlerde batısında 1,5 ila 2,5m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

MARMARA Çok bulutlu ve kuvvetli yağmurlu, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, Görüş: iyi, yağış anında zayıf.

EGE Çok bulutlu ve sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege: Kuzey ve kuzeydoğudan 5 ila 7; Güney Ege: kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5, açıkları 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, kuzeyinde 2,0 ila 3,0m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

AKDENİZ Parçalı batısı çok bulutlu, Rüzgar: Batı Akdeniz: Doğu ve güneydoğudan 5 ila 7, batısı 3 ila 5, Doğu Akdeniz: Doğu ve kuzeydoğudan 4 ila 6 batısı ile açıkları 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Orta ve Doğu Akdeniz’de 2,0 ila 3,0m, Görüş: iyi.

VAN GÖLÜ
Parçalı bulutlu, Rüzgâr: doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga; 0,25 ila 0,50m, Görüş: iyi.