Opel Corsa Makyajlandı - Yeni Opel Corsa Resimleri

#1
Sponsorlu Bağlantılar
Opel Corsa Makyajlandı - Yeni Opel Corsa ResimleriOpelin mini sınıftaki başarılı temsilcisi Corsa, geçirdiği makyaj operasyonunun ardından daha taze bir görünüme kavuştu.

Dördüncü jenerasyonun tanıtılmasının dördüncü yılında uygulanan makyaj operasyonu Corsaya daha keskin hatlar getirmiş. Meriva ve Astraya benzeyen ön tasarımda, farların tasarımı daha keskin çizgilerle vurgulanmış.


Yeniden tasarlanmış ön üst ızgara, tampon, eskisine oranla genişleyen ön alt ızgara ve yeni sis lambası yuvaları makyajlı Corsanın yüzünü oluşturuyor. Ayrıca makyajdan sonra Corsanın agresif görünüşünü bırakıp gülen bir ön tasarıma kavuştuğu görülüyor. Makyajla beraber altı yeni alaşımlı jant seçeneği de Corsa opsiyonlarına eklendi. İç mekanda ise orta konsolda ve gösterge tablosundaki ufak değişikliklerden sonra en çok dikkat çeken, orta konsola yerleştirilmiş dokunmatik navigasyon sistemi oluyor. Trafik bilgilerini alabilen sistem, otomatik olarak sürücüsünü daha
hızlı bir rotaya yönlendirebiliyor.

Opel Corsa EcoFlex ismi ile satılacak 1.3 CDTI dizel motor 95 hp güç üretecek ve Start&Stop teknolojisi ile beraber gelecek. Bu teknolojinin de katkısıyla üç kapılı versiyonun karma yakıt tüketimi 3,7 lt/100 kmden 3.5 lt/100 kmye düşürülmüş. 5 kapılı versiyonun karma yakıt tüketimi ise 3.6 lt/100 km olarak açıklanıyor.

Opel, EcoFlex teknolojisinin şehir içinde 100 kmde tüketilen yakıt miktarını 4,6 litreden 4,2 litreye indirdiğini açıkladı.