Osman Kahveci Kimdir - Osman Kahveci Biyografisi

#1
Sponsorlu Bağlantılar
Osman Kahveci Biyografisi
Osman Kahveci Özgeçmişi
Osman Kahveci Hakkında Bilgi
Osman Kahvecinin Hayatı

Osman Kahveci (1950 - )




1950 yılında, Karabük İli Akören köyünde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Karabük’te tamamladı. 1974 yılında İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesinden Orman Yüksek Mühendisi olarak mezun oldu.
Orman Teşkilatının, çeşitli kademelerinde şef ve müdür olarak görev yaptı. Eskipazar ve Karabük’te Orman Şefliği, Zonguldak’ta Müdürlük görevlerinde bulundu. 1990 yılında Ankara’ya atandı. Orman Genel Müdürlüğü Merkez Teşkilatında; Şube Müdürü, Daire Başkanı ve Başmüfettiş olarak çalıştı.
2002 yılı Aralık ayından bu yana Orman Genel Müdürü olarak görev yapmakta iken, 12 Haziran 2011 Genel Seçimlerinde Karabük Milletvekili adayı olmak üzere görevinden istifa etti.

Orman Genel Müdürlüğünde yürüttüğü görevler süresince, ulusal ve uluslararası bir çok ödüller alıp, önemli başarılara imza attı:

1999 yılında, Almanya’da Ormancılığın Oscar Ödülü olarak bilinen “Ludwing Hartig Uluslararası Ormancılık Başarı” ödülüne layık görüldü.
2004 yılında, Gürcistan Devlet Üniversitesi Fahri Doktora unvanını aldı.
2009 ve 2010 yıllarında, iki defa “Yılın Bürokratı” seçildi.
Orman Genel Müdürü olarak görev yaptığı dönem içerisinde, yönettiği birçok proje ile kurumsal düzeyde çeşitli ödüller aldı. (2010 eTR - Bilişimde Türkiye Birinciliği, 2010 Bilişim Yıldızları e-Dönüşüm Yarışması Üçüncülüğü, 2009 Bilişim Yıldızları e-Dönüşüm Yarışması Birinciliği, 2008 eTR - Bilişimde Türkiye Birinciliği gibi)

Geliştirdiği yeni vizyon ve projelerle, Orman Genel Müdürlüğü’nü ulusal ve uluslararası alanda saygın bir kurum haline getirdi.
Ortaya koyduğu “Kent Ormanları Projesi” ile, “Devlet Ormancılığından Millet Ormancılığına” geçişi sağladı. Orman Köylülerine aktardığı kaynaklar ve verilen hizmetlerle tanındı.
Bir orman köylüsü ailenin çocuğu ve emekli bir Demir-Çelik işçisinin oğlu olmaktan her zaman gurur duydu