Otohipnozun Kişiye Faydası Nedir?

#1
Sponsorlu Bağlantılar
Otohipnozun Kişiye Faydası Nedir?


Bireysel hipnozla daha sağlıklı ve başarılı olmak mümkündür.
NLP - CBT uzmanı, akıl-zihin sağlığı pratisyeni Sevket Gül, hipnozu, bilinçaltının kullanılarak istenilen davranış değişikliğinin elde edildiği bir süreç olarak tanımlarken, kişinin bireysel hipnozla belirli bir hedefe ulaşmak için zihin-vücut yeteneğine odaklanmayı öğrendiğini bildirdi.

Sevket Gül, kişilerin bireysel hipnozla beden ve zihin sağlıklarını koruyabileceklerini, işlerine, sınavlara, testlere ve mulakatlara daha iyi konsantre olabileceklerini belirtti.
Hipnozla fiziksel bir açının dahi kontrol altına alınabileceğini belirten Gül, 'Hipnoz sayesinde korkulardan, endişelerden, stresten kurtulunabilir, hastalıklarla, olumsuz duygularla, kısıtlayıcı inançlarla, alışkanlıklarla, olumsuz anılarla başa çıkılabilir, öz güven arttırılabilir ve daha başarılı bir insan haline gelinebilir" diye konuştu.
Hipnozun bireyin kendisi ya da uzman bir hipnoz terapist tarafından uygulandığını kaydeden Gül, hipnoz halindeyken, istenen yeni programlama ve yapılacak işleri değiştirme için bilinçaltımıza doğrudan ulaşmayı sağlayacak bir rahatlama ve isteklilik durumu sağlandığını kaydederek şunları söyledi:
"Bireysel hipnozun beş aşaması vardır. 1. Rahatlama 2. Odaklanma 3. İsteklilik 4. Telkin 5. Sık ve düzenli olarak tekrarlama ile telkini besleme. Bu adımlar deneyimli bir yüksek hipnoz pratisyeni yardımı ile kolaylıkla öğrenilebilir. Güçlü bilinçaltımıza ulaşarak yeni öğrenme sürecini hızlandırabilir, kalıcı kılabilir, gerekli davranış ve alışkanlıkların değişikliklerini gerçekleştirebiliriz.
 

Son düzenleyen: Moderatör: