Padişahın Amirali Barbaros Hayrettin Kitap Özeti Ernle Bradford

SeLeN

Yönetici
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Padişahın Amirali Barbaros Hayrettin Kitap Özet - Ernle Bradford KitaplarıKitap Özet

Bu kitapta Midillili gözü pek bir korsanın tarihin seyrini değiştirdiğine tanık olacaksınız. Akdeniz'in kaderini değiştiren adam: Barbaros Hayreddin Paşa

Amiral, deniz kahramanı, korsan, savaşçı ve imparatorluk kurucu Hayreddin ya da Batı'da tanındığı adıyla Barbaros, efsanevi bir şahsiyetti. Yunanistan'ın Midilli Adası'nda doğup, Osmanlı donanmasının kaptanıderyası, Cezayir sultanı, Kanuni Sultan Süleyman'ın dostu ve danışmanı oldu. Yaşamı on XXI. yüzyıl Akdeniz tarihine damga vurdu.

Kardeşi Oruç'la birlikte Kuzey Afrika kıyısına yerleştiği andan itibaren, Akdeniz'deki yaşamın ve ticaretin örüntüsü ebediyen değişti. Osmanlı donanmasını yeniden düzenlemedeki başarıları ve donanma komutanlığı, tüm Avrupa'yı tehdit eden Osmanlı İmparatorluğu'nun genişlemesine yardımcı oldu. Öldüğü zaman, o yıla ait Türk kayıtları "Denizlerin Sultanı öldü" diye duyurdular.

Bu eksiksiz biyografide Ernle Bradford Barbaros'un dikkate değer yaşamını, tarihin bu nefes kesici anında Osmanlı ve Akdeniz dünyalarının canlı bir portresiyle birlikte ustaca yeniden yaratmış.

“Türk denizcilik tarihinin bu en önemli şahsiyetinin yayınlanmış yegane biyografisi ve palavracı korsan masallarının heyecanını hatırlatan hareketli bir öykü.” John Freely

Yazar Hakkında
Ernle Bradford (1922-1986) İngiltere'de doğdu. Akdeniz ve denizcilik tarihi konularında uzman olan Bradford, İkinci Dünya Savaşı'nda Kraliyet Donanması'nda görev yaptı. Yazarın eserleri arasında Türkçede de yayımlanmış Akdeniz/Bir Denizin Portresi ile Turgut Reis/Malta Kuşatması ve Son Sefer sayılabilir.
Padişahın Amirali Barbaros Hayrettin

Ernle Bradford
· Doğan Kitap
· Basım Tarihi : 09 - 2010
· ISBN : 978-605-111-784-3
· Sayfa Sayısı : 196
· Çevirmen : Ahmet Fethi
· Etiket Fiyatı : 13.00 TL