Palavracı ve Dolandırıcı Tiyatro Oyunu

SeLeN

Yönetici
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Palavracı ve Dolandırıcı - Tiyatro Oyunu - Palavracı ve Dolandırıcı Tiyatro
İnsanları kandırmanın sosyal hayatın sıradan bir parçası haline geldiği bu günlerde sahtekarlık, inandırıcılığı açısından çok büyük bir ustalık gerektiriyor, özellikle de izleyenlerin daha da yakından gözlemleyebileceği bir mekan olan sahnede sergileniyorsa.

Tarih : 6-7 Eylül 2010 Saat : 20:30 Yer : garajistanbul Şehir : İstanbul Avrupa
Sahnede bireyi temsil eden bir dolandırıcı, sahneyi paylaştığı baştan aşağı kendisi ile aynı giyinmiş sekiz kopyası ile rekabet halinde, bulunduğu pozisyonu koruyarak sahtekarlıktaki ustalığını konuşturmaya çalışıyor.

Talep edilen sadece hilebazlıktaki ustalık değil, aynı zamanda başkalarını yalanlara inandırabilmek için yalanların yeteri kadar inandırıcı bir şekilde sunulması da gerekli. İşin içine biraz da tiyatro girdi mi, yalanların gerçeğe dönüşmesi an meselesi oluyor.

Tüm bunlardan sonra geriye yapılacak tek şey kalıyor: Elinden geldiğince blöf yapmak! Bu iş hem bedensel hem de zihinsel akrobasi gerektiriyor. Sahtekarlar kariyer basamaklarını korkusuzca bir bir tırmanıp ardından serbest düşüşlerle iniyorlar, ama tüm bunlar olurken karizmayı çizdirmemeye devam ediyorlar.

Tek bir sloganları var: Düşsem bile kalkarım.

Oyuncular: Nicola Fritzen, Kate Harman, Uta Krause, Philippe Nauer, Dominique Rust, Tobias Schramm, Martin Schütz, Angelika Thiele, Michael Wolf Staging, Christoph Frick
Dramaturji: Inga Schonlau, Patrick Wymann
Sahne ve Kostüm: Clarissa Herbst
Müzik: Martin Schütz
Işık: Mark Howett
Ses: Sven Hofmann
Video: Angelo Sansone
Yönetmen: Ursula Freiburghaus, Johannes Kasperczyk
Çevirmen: Bulent Acimaz


Mekan: garajistanbul
Adres: Tomtom Mah. Yeni Çarşı Cad. Kaymakam Reşat Bey Sk. No:11-A Galatasaray / Beyoğlu / İstanbul (Avrupa)
Tel: (212) 244 44 99