Pamuk Şekeri

KaRDeLeN

Özel Üye
#1
Sponsorlu Bağlantılar
...Pamuk Şekeri...


Ayşe okuldan dönerken annesinin ona verdiği harçlığı kaybettiğini farketti. Daha biraz önce cebindeydi para. O kadar emindi ki hatta okuldan çıkarken bir kez daha bakmıştı kontrol etmişti. “Annem çok kızacak şimdi” dedi kendi kendine.Babası ne zorluklarla kazanıyordu o paraları şimdi kaç gün para isteyemezdi artık.Arkadaşlarından birinden borç istemeyi bile düşündü. O sırada apartmanlarında oturan Zehra’nın yanına geldiğini farketti.

- Merhaba Ayşe niye öyle tuhafsın ? diye sordu Zehra.
- Şeeyy dedi Canım sıkılıyor biraz.
- Neden ?
- Hiiiçç..
- Matematikten zayıf mı aldın ?
- Yoo almadım

Bu kız da peşine takılmıştı bir kere.Şimdi ona söylese iki dakikada annesine yetiştirirdi.Yavaşça yanından uzaklaşsa çok iyi olacaktı doğrusu.

- “Biraz işim var” dedi.

Zehra biraz kızdı ama sesini çıkarmadı yürüdü gitti. Ayşe okula tekrar dönmenin iyi olacağını düşünmeye başladı. Hem o parayı pamuk şekeri almak için saklıyordu. Biraz sonra pamuk şekeri satan dedenin dükkanının önünden geçecekti. Hızla geri döndüokula doğru koşmaya başladı.

Okula ulaştığında neredeyse hiç öğrenci kalmamıştı.Sınıfa girmek için kapıya doğru yürüdü hademeler sınıfları süpürüyorlardı.

- Heyyy ne arıyorsun oarada? Diye bağırdılar.
- Şey silgimi unutmuşum da.
- Hemen bul ve buradan çık toz içinde kalacaksın “ dedi
hademe.Ayşe hızla sırasının yanına geldi. Yerlere şöyle bir göz attı. Yoktu işte belki de süpürüp çöpe atmışlardır diye düşündü. Kapıdan çıkarken gözucuyla çöpe baktı ama çöp kutusunun içi bomboştu. Umutsuz bir şekilde yola koyuldu ve pamuk şekeri satan dükkanın önünden geçerken hiç o tarafa bakmadı.

Akşam ders çalışmaya başladı ama aklı hep kaybettiği paradaydı. Kalem kutusunu açtı kırmızı kalemini aldı ve eline bir kağıt parçası çarptı.Gözleri sevinçten parladı.Öyle mutlu oldu ki. Parasını kalem kutusuna sakladığını nasıl da unutmuştu. Hiç sesini çıkarmadı derslerini büyük bir mutlulukla yaptı sonra parasını yine aynı yere koyup sakladı.Ertesi gün pamuk şekeri satan dükkanın önünden geçerken kafasını başka yere çevirmek zorunda kalmadı.