Parmakla içerik yönetimi

Siraç

Yönetici
Admin
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Parmakla içerik yönetimi
HP TouchSmart tx2 ile parmaklarınızın dansıyla içerik yönetimi.

HP özellikle tüketiciler için tasarlanmış çoklu dokunmatik teknolojisine sahip endüstrinin ilk çevrilebilir dizüstü bilgisayarını duyurdu.
HP’nin TouchSmart masaüstü kişisel bilgisayarları için geliştirdiği dokunmatik yeniliği üzerine inşa edilen HP TouchSmart tx2 Dizüstü Bilgisayar dijital içeriklerini -kelimenin tam anlamıyla- parmaklarının ucunda isteyen sürekli hareket halindeki kişiler için geliştirildi.
tx2’deki gelişmiş HP MediaSmart dijital eğlence yazılım seti kullanıcıların fotoğraflar, müzik, video ve web içeriği gibi her türlü dijital dosyayı yalnızca ekrana dokunarak daha doğal bir şekilde seçmelerini, düzenlemelerini ve yönetmelerini sağlıyor.

“Bir parmak vuruşu, fiskesi ya da dokunuşuyla web sitelerinde gezinmek ya da fotoğraflar ve videoların keyfine varmak artık dizüstü bilgisayarda dijital içerikten yararlanmanın yepyeni bir yolu,” diyen HP Kişisel Sistemler Grubu Dizüstü Bilgisayar Global İş Birimi Genel Müdürü Ted Clark, “TouchSmart tx2’nin kullanıma sunulmasıyla birlikte, HP kullanıcılara kişisel bilgisayarlarıyla etkileşim için daha kolay, daha doğal bir yol sunuyor ve dokunmatik yeniliğini bir adım daha ileri taşıyor,” diye belirtiyor.
HP TouchSmart tx2, 1983 yılında zamanının çok ilerisinde dokunmatik ekranlı bir kişisel bilgisayar olan HP-150’nin sunumuyla başlayan HP’nin 25 yıllık dokunmatik teknoloji deneyiminin en son ürünü.
Dijital medya gücü

TouchSmart tx2 tüketicilere klavye ve farenin dışında, daha doğal bir kullanıcı arabirimi olan bir seçenek daha sunuyor: parmak ucu.
HP’nin çoklu dokunmatik ekranı bilgiye, eğlenceye ve diğer sosyal ortamlara hızlı ve kolay bir erişim sunuyor. tx2 fiske, vuruş, döndürme, yay hareketi, basma, sürükleme ve tek ya da çift dokunma gibi hareketlerin kullanımını olanaklı kılan “kapasitif çoklu dokunmatik teknolojisini” kullanarak, birden fazla parmak hareketiyle eş zamanlı giriş bilgisini tanıyor.
Döner bir menteşeyle çevrilebilir tasarım tüketicilerin TouchSmart’tan üç farklı şekilde yararlanmasını sağlıyor: klavyesi olan normal bir dizüstü bilgisayar, bir tablet bilgisayar ya da bir ekran. Kullanıcılar tx2’yi bir tablet bilgisayara dönüştürerek, veri girişi için parmaklar dışında kullanılabilen kalemi sayesinde ekran üzerinde yazı yazabiliyor, çizim yapabiliyor, notlar alabiliyor ya da grafik çizebiliyorlar ve el yazıları otomatik olarak metne dönüştürülüyor.
2 kg’den az ağırlığındaki tx2 12,1 inçlik diyagonal BrightView LED ekrana ve HP Imprint “Reaction” tasarımına sahip.
tx2 dizüstü bilgisayarın HP MediaSmart yazılımı kullanıcıların fotoğraflara bakmasını, müzik dinlemesini, internet TV izlemesini, yüksek tanımlı (HD) video izlemelerini ya da YouTube’a hazır videolar oluşturmalarını sağlıyor. Çoklu dokunmatik giriş için optimize edilen yazılım dijital içerik aramayı da kolaylaştırıyor.
MediaSmart yazılımı ilk olarak Eylül ayında, önce HP TouchSmart kişisel bilgisayarlarda tanınan arabirimin kullanılmasıyla, HP HDX dizüstü bilgisayarlarında sunulmuştu. HP yazılımı tx2’ye ve gelecekteki bütün HP tüketici dizüstü bilgisayarlarına dahil etmeyi planlıyor.
tx2 AMD Turion™ X2 Ultra Dual-Core Mobil İşlemcisi ya da AMD Turion X2 Dual-Core Mobil İşlemci seçeneklerine sahip olacak ve Windows® Vista Home Premium içerecek
Ek özellikler, aksesuarlar ve hizmet
HP TouchSmart tx2 serisi ENERGY STAR® niteliğine sahip ve EPEAT™ Silver tescilli bir ürün. tx2’de bulunan cıvasız LED ekran paneller ise HP’nin çevreye olumsuz etkileri azaltma taahhüdünün bir parçası olduğunu yansıtıyor.
HP tx Serisi Dizüstü Bilgisayar Ayaklığı tx2’yi kaldırarak, dokunmatik ekranla en yüksek etkileşim için bilgisayarı dik pozisyonda tutmayı ve bir istasyona bağlı olarak çalıştırmayı sağlıyor.
Video konferans ve VoIP için entegre iki mikrofonlu HP web kamerası kullanıcıların internet bağlantısı üzerinden sohbet ederken daha parlak ve net görüntüler elde etmelerine ve arkadaşları ve aileleriyle sürekli bağlantıda olmalarını sağlıyor.
tx2 yerleşik ya da internet üzerinden bulunabilecek birçok yardımcı araca da erişim sunuyor. Ayrıca tüketicilerin 7 gün 24 saat telefonla, e-postayla ya da gerçek zamanlı sohbetle destek uzmanlarına erişmelerini sağlayan HP Total Care tarafından destekleniyor.
Fiyat ve pazara çıkış
HP TouchSmart tx2 şu anda ABD’de http://www.hpdirect.com/ adresinden siparişle satışa sunuldu. Türkiye’de ise Mart ayında 1499 dolar fiyatla satışa sunulması bekleniyor.

tx2 hakkında daha fazla bilgiye HP TouchSmart tx2 Notebook PC adresinden ulaşılabilir.