Parmaklıklar Ardında Dizinin Konusu

#1
Sponsorlu Bağlantılar
Parmaklıkların iki yanındaki insanlar aynıdır ama dünyalar bambaşkadır. Polis arabasına bindiğiniz an başka bir dünyaya adım atarsınız. Her an, hepimizin geçebileceği bir eşik! Geçmesi kolay, dönüşü zor!

Kadın mahkûm kimdir?
Kadın mahkûmlar, sosyal veya ekonomik nedenlerle suça itilmiş, toplum mağduru insanlar mıdır, ruhsal dengeleri bozuk, doğruyu yanlıştan ayıramayan insanlar mı? Yoksa çoğu mahkûm, salt kötü olduğu için mi suç işler? Yok, eğer bazıları toplumun mağdur ettiği, bazıları da doğaları gereği suça meyilli insanlarsa, bu iki gruba farklı mı davranılması gerekir? Hapishane, ne zaman en iyi çözümdür? Ve hapishanelerin öncelikli görevi, cezalandırmak mı, yoksa rehabilite etmek midir?

'PARMAKLIKLAR ARDINDA' bu sorulara yanıt ararken, bir yandan da 'suç ve ceza', 'kin ve bağışlama', 'umut ve pişmanlık' gibi temel insanî temaları da işleyen, gerilim dozu yüksek haftalık televizyon dizisidir.

İÇERİK:
B2 koğuşundaki kadınlar, en ağır suçlardan hüküm giymiş mahkûmlardır. Kimileri talihsiz, mağdur kadınlar, kimileriyse iflah olmaz suçlulardır. Fakat onlar aynı zamanda, birer eş, birer anne, birer evlattır. Belki de hepsinden önemlisi; Onlar birer kadındır... İçinde bulundukları ortamda, çoğu zaman güçlü mahkûmların kendi koydukları kurallar, hapishane kurallarının önüne geçer. İçeride geçerli olan tek kural vardır: 'Güçlü olan ayakta kalır'! Sadist gardiyanların, kin ve güç savaşlarının egemen olduğu, en içgüdüsel duygularla hareket edilen, korkutucu ve huzursuz bir dünyadır onlarınki... Tüm bu şiddet ve yoksunluk içinde, yine de sımsıcak dostlukların, kadın duygularının hâkim olduğu bir �içdünya� yaratmayı başarabilen, isimsiz kahramanlardır onlar...
 

NeslisH

Özel Üye
#2
paylasim icin cok te$ekkurler.... tek izledigim dizi ve cok da kaliteli bi dizi...