Pascal var taraftar yok

Dine

Özel Üye
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Pascal var taraftar yok


Soğuk ve yağışlı havaya bir de Olimpiyat Stadı eklenince, 76 bin kişilik stat bomboş kaldı. Ancak buna rağmen Kartal'ı desteklemeye gelen 300 kişiden biri, Beşiktaş efsanesi Pascal Nouma'ydı.

Futbolun en önemli unsurlarından biri taraftar... Ancak dünkü mücadele İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadı’nda oynanınca, bir de buna soğuk ve yağışlı hava eklenince; 350 milyon Euro’ya malolan 76 bin kişilik stada sadece 300 futbolsever geldi. Ziraat Türkiye Kupası’nda Beşiktaş açısından oldukça kritik olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi karşılaşmasına, ilgi de haliyle azdı. Ama Beşiktaş’ı bu soğuk havada yalnız bırakmayanlardan biri, Siyah-Beyazlılar’ın efsane oyuncusu Pascal Nouma’ydı. Nouma, eski takımına destek vermek için Olimpiyat’ta yerini aldı. Neredeyse karşılaşmadaki görevlilerin, seyircilerden fazla olduğu mücadelede Nouma’ya tribünler büyük bir sevgi gösterisinde bulundu.

Demirören ve Denizli’ye tepki...
Maçın oynandığı sırada bile hayranları, eski Fransız oyuncunun peşini bırakmadı. Futbolseverler, Nouma’nın yanına gelerek kendisiyle hatıra fotoğrafı çektirdi ve bol bol imza aldı. Hatta Pascal Nouma, tribünlerin tezahüratlarına yerinden kalkarak eşlik etti. Ekrem’in ikinci yarıda kaçırdığı golün ardından Belediye golü atınca, İnönü’de kaybedilen 3-1’lik Kasımpaşa maçında yaşananlar tekrarlandı. Başkan Yıldırım Demirören aleyhine tezahürat yapıldı. Maç sonunda da teknik direktör Mustafa Denizli, istifaya davet edildi.


Fanatik