Patchwork Yatak Örtüsü - Çok Şık Patchwork Yatak Örtüsü Yapılışı (Resimli Anlatımlı)

#1
Sponsorlu Bağlantılar
Patchwork Yatak Örtüsü - Patchwork Yatak Örtüsü Yapılışı-Patchwork Tarifi-Çok Hoş Patchwork Yatak ÖrtüsüPatchwork bloklarından oluşan şeritleri birbirine birleştirince yatak örtüsü biraz daha ortaya çıktı.Yatağın üzerini kaplayacak kadar büyük bir parça elde edince sıra yanlarına çerçeve dikmeye geldi. Bunun için kırmızı üzerine beyaz puantiyeli kumaş kullandım. Çerçeve kumaşından eni yatağı örtecek kadar, yaklaşık 2 karış, boyu ise kırkyama örtüyü 3 kenardan çevreleyecek kadar şeritler kestim. Kumaş boy vermediği için bir kaç yerden parçaları dikip ütüyle düzledim. Köşeleri şekildeki gibi verev keserek örtünün kenarına şeritleri iğneledim.Önce örtünün ayak ucunu dikip ütüledim.

Daha sonra yan kenarları köşeler birbirine denk gelecek şekilde örtünün üzerine yerleştirip, iğneyle sabitledim. Başlangıçtan ve kenarlardan 1er cm dikiş payı bırakarak diktim.
Köşeleri birbirine düzgün birleştirebilmek için, ütü yardımıyla son diktiğim parçayı yaklaşık 1 cm içe kıvırdımÖrtünün uç kısmıyla birleştirip, iğneyle sabitledikten sonra üzerinden diktim.

Böylece örtü şu an için son halini almış oldu.