Pazarköy Salihli Manisa

DeMSaL

Özel Üye
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Salihli Pazarköy Köyü - Pazarköy Köyü Hakkında - Pazarköy Köyü Tanıtımı - Pazarköy Köyü ResimleriPazarköy, Manisa ilinin Salihli ilçesine bağlı bir köydür.

Tarihi

köyün tarihi çok eskidir.Köyümüzün içinde iki tane mezarlık mevcuttur.osmanlılardan kalma mezarların olması köyün tarihinin nekadar eski olduğunun göstergesidir.ilçemiz olan salihliden bile eski olduğunun bariz kanıtlarıdır.

Kültür

Köyün gelenek,cenaze evine,tüm köylüler eren adı altında yemek getirirler 20 gün boyunca yemek| düğün keşkeği ve aşure

Coğrafya

Manisa iline 90 km, Salihli ilçesine 15 km uzaklıktadır.

İklim

Köyün iklimi, Akdeniz iklimi etki alanı içerisindedir.

Nüfus

Yıllara göre köy nüfus verileri
2007
2000 477
1997 1087

Ekonomi

Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.köyde saanen keçi üretimi yapan büyük bir çiftlik mevcuttur.saanenkama ismiyle ünü türkiyeye yayılmıstır.türkiyenin en güzel pamukları burada yetişir.

Muhtarlık

Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır. sami özkan Seçildikleri yıllara göre köy muhtarları:

2009 - Sami Özkan


Altyapı bilgileri

Köyde, ilköğretim okulu vardır fakat taşımalı eğitimden de yararlanılmaktadır. Köyün içme suyu şebekesi kanalizasyon şebekesi vardır. Ptt şubesi yoktur ancak ptt acentesi vardır. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.

Kaynak : Yerel Net , Vikipedi, özgür ansiklopediKöyünüze Ait Bilgi ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz