Photoshopla Fotoğraf Buruşturma

#1
Sponsorlu Bağlantılar
Photoshopla Fotoğraf Buruşturma

Fotoğraf Buruşturma


1. ADIM : İki resmimizi de photoshopta açın. Buruşuk efekti vermek istediğiniz resmi, kağıt resminin üzerine kopyalayın ve kağıdın üzerinde buruşuk görünecek bölümü ayarlayıp, geri kalan kısmı kesin.2. ADIM : Kesmiş olduğunuz resme " multiply " efekti uygulayın.3. ADIM : Layers penceresinde, en altta bulunan Add Layer Mask butonuna tıklayın ve resminize bir maske ekleyin.4. ADIM : Eklediğiniz maske seçiliylen, Polygonal Lasso Tool (L) veya Eraser Tool (E) ile resmi aşağıdaki şekilde gördüğünüz gibi kesin veya silin.

NOT : Daha rahat çalışabilmeniz için resmin opacity ayarını düşürün. :)CTRL + i yapın. Bu işlemle maskemizi terz çevirmiş oluyoruz ..5. ADIM : Smudge Tool (R) ile resmin kenarlarından geçin.

6.ADIM : CTRL + J ile resim katmanınızı bir tane çoğaltın. İlk resim katmanınıza dönün ve opacity ayarını %50 olarak değiştirin. Çoğalttığınız katmanın da multiply ayarını Soft Light yapın ve opacity ayarını %50 olarak değiştirin.7. ADIM : CTRL + ALT + SHIFT + E tuşlarına basarak tüm çalışmaları tek resim haline dönüştürün ve İmage > Adjustment > Level' i seçerek aşağıdaki değişiklikleri yapın.8. ve Son ADIM : Buruşuk görünen kısmın kenarlarını Polygonal Lasso Tool ile seçin, Select > Inverse seçerek delete tuşuna basın :)

Çalışmanız bitmiştir..

Kolay Gelsin :)
alıntıdır