Photoshopta Araç Modifiye Yapma Anlatım Araba Modifiye Tuning

#1
Sponsorlu Bağlantılar
Photoshopta Araç Modifiye Yapma Anlatım Araba Modifiye Tuning


Modifiye - Arabaya Karbon Filtre Kaput Yapma


Bu dersimizde Bir lexusa karbon fibre kaput yapacağız.

Karbon fiber kaputumuzu oluşturacağız önce.Yeni bir belge açın ve aşağıdaki değerleri girin.Sonrada maximum zoom yapın.(CTRL + 0(YANİ SIFIR))

Ardından karbon fiber desenini oluşturmak için oluşturduğumuz yeni belgenin sol üst çeyreğini Rectengular Marque tool ile seçeceğiz.Sonra gradient fill toolu seçeceğiz.Daha sonra soldan sağa dikkatlice aşağıdaki gibi boşlukları dolduracağız.sağ alt köşeyede aynı işlemi uygulayacağız.(Ama bu sefer sağdan sola olacak şekilde.)Eğer doğru yaptıysanız aşağıdaki görüntüyü elde edeceksiniz.

Carbon fiber desenindeki son adımımız ise bunu tanımlamak.Edit>Defin e Pattern e gidin.
İsmini Resimdiki gibi koyun(Carbon Fibre) ve ok'e basın.Artık dosyayı kaydetmeden kapatabilirsiniz.Çünk ü yaptığımız işlem artık photoshopta kayıtlı durumda.

Şimdi arabamızın resimini açıyoruz.Daha sonra polygonal lasso tool ile dikkatlice arabanın stock kaputunu seçiyoruz.(yani kendinde olan orjinal kaputunu)sonra seçtiğimiz bölümü yeni bir layera kopyala yapıştır yapıyoruz.


Ardından yeni bir dosya açıyoruz.Dosyanın boyutu benim arabamın resmi 1024x768 olduğu için ben 1600x1200 yaptım.Siz de kendi resminize göre ayarlayın.Yeni bir layer yaratın ve Edit>Fill yapın custom patterne deseninizi seçin(carbon fibre deseni) ve okeye basın.Rectangular Marque tool ile bütün resmi seçin ve yeni bir layere kopyala yapıştır yapın.Bu yeni layer araba için fazla büyük olacak.Bu yüzden grab handles'ı kullanın ve yeni layer yerine oturacaktır.Şimdi resim aşağıdaki gibi gözükecektir.Şimdi karbn kaputumuzun daha gerçekçi görünmesi için bütün CF layerini seçin ve Filters>Distort>Twirl e gidin.Aşağıdaki ayarları yapın.Şimdi beceri isteyen bölüm geliyor.CF layerdayken ctrlye basılı tutun ve carbonu ekleyeceğiniz layerin üzerine tıklayın.Ve delete'ye basın.Şimdi layer blending modunu multiply olarak değiştirin.Evet bitti sayılır.Son adımımız ise Carbon Fiber layerini kaput layerine flatten yapın.Ve işte karşınızda Carbon Fiber Kaputlu bir lexus duruyor.

Modifiye - Arabanın Farlarının Rengini Değiştirme

Citroen'in arka lambalarını modifiye edeceğiz.Şimdi ilk önce yapmanız gereken arka lambanın etrafında polygon lasso tool ile dönmek.Ardından Image>Adjust>Channel Mixer a gidin ve Monochrome'un yanına tik koyun.
Ve bu işlemden sonra artık arabamızın arka ışıkları arabanın rengiyle uyumlu.

Modifiye - Arabayı Farklı Renklerde Boyama
1) kendimize boyayacagımız aracımızı seçiyoruz.

2) Daha sonra Lasso TooL (L) Aracı ile aşagıdaki resimdeki gibi aracımızı düzgün bir şekilde seçiyoruz.

Resim küçültülmüştür.Resmi büyütmek için buraya tıklayın.Resimin orjinal boyutları 798x543ebatlarında 56KB boyutundadır.


3) Daha sonra Sağ tıklayıp save selections a tıklıyoruz ve istediğimiz bir ismi veriyoruz.

4) image > adjustment > Desature effectimizi uyguluyoruz. goruntu aşagıdaki gibi olmalı

Resim küçültülmüştür.Resmi büyütmek için buraya tıklayın.Resimin orjinal boyutları 800x543ebatlarında 73KB boyutundadır.


5) Daha sonra CTRL+C ile seçtigimiz kısmı kopyalıyoruz ve CTRL+V ile yapıştırıyoruz. Marquue tooL (M) aracını seçiyoruz ve resmimizin üzerinde sağ tıklayıp Load Selectiopn diyoruz ve isim verdiğimiz Selecti loadlıyoruz.

6) Daha Sonra Graident tooL aracını seçerek Kendimize Ustteki renklerden birini seçiyoruz örnek aşagıdaki gibi:7) Rengimizi seçtikten sonra mausemiz ile aracımızı bir köşesinden diğer köşesine dogru mausemizi sürüklüyoruz ve bırakıyoruz. daha sonra Layer penceresinden en üstteki layerimizin blendin ayarını overlay konumuna getiriyoruz. örnekte oldugu gibi.
Modifiye - Aracın Farlarını Değiştirme

1) farına kaş yapacagımız arabamızı seçiyorum ben alttaki s2000 i seçtim.2) daha sonra farın kenarını alttaki resimdeki gibi Lasso TooL (L) Aracı ile seçiyoruz.

Resim küçültülmüştür.Resmi büyütmek için buraya tıklayın.Resimin orjinal boyutları 669x471ebatlarında 36KB boyutundadır.


3) Seçtiğimiz BoLgeti Smudge TooL (R) Aracı ile ilk başta %100 boyutlarında taralı alanımızın içini doldurmaya başlıyoruz. örnek
4) daha sonra %265) daha sonra %21 olarak uzerinden geçiyoruz.6) Son aşama olarak Line TooL aracı ile Farımızın üst kesişme yerine bir çizgi çekiyoruz çizginin yüksekligi 1 px olacak ama bu sizin resminizim buyuklugune gore değişir aşagıdaki ornekte oldugu gibi

Resim küçültülmüştür.Resmi büyütmek için buraya tıklayın.Resimin orjinal boyutları 693x487ebatlarında 38KB boyutundadır.


7) Daha sonra Çizgimizin oldugu layerin opacity değerini düşürmemiz gerekiyor ben bu resme gore aşagıdaki değerde düşürdüm artık gerisi sizin resminizi bağlı.8) Çalışmamız bitti


Modifiye - Arabanın Altına Neon Işık Verme 2


Resim küçültülmüştür.Resmi büyütmek için buraya tıklayın.Resimin orjinal boyutları 754x481ebatlarında 51KB boyutundadır.


2) Daha sonra Lasso TooL (L) aracı ile aşagıdaki gibi seçiyoruz.

Resim küçültülmüştür.Resmi büyütmek için buraya tıklayın.Resimin orjinal boyutları 803x606ebatlarında 69KB boyutundadır.


3) Select > Feather komudunu 0,5 px olacak şekilde giriyoruz. CTRL+c CTRL+V işlenmelerini yapıyoruz ve seçtigimiz bolge yeni layere kaydedilmiş oluyor. bu layerin yanındaki goz işaretine tıklayarak gorunmez yapıyoruz ve en alttaki layerimize tıklıyoruz.


4) renk Kırmızı veya sizin seçeceginiz bir renk olacak şekilde Rectangle TooL (U) Aracı ile Aşagıdaki gibi iki tane dikdortgen çiziyyoruz ve oluşan layerlere sağ tıklayarak Resteriz Layer diyoruz ve CTRL+E komuduyla ikisini birleştiriyoruz.

Resim küçültülmüştür.Resmi büyütmek için buraya tıklayın.Resimin orjinal boyutları 800x600ebatlarında 88KB boyutundadır.


5) daha sonra Birleştirdiğimiz tek olan layerimize sağ tıklayarak Blending options ayarına giriyoruz ve aşagıdaki değerleri giriyoruz.6) yukardaki işlemi yaptıktan sonra gorunmez yaptıgımız layerimize tıklıyoruz ve gorunur hale getiriyoruz alttaki neonumuz belirmiş oluyor eger neonumuz çok yukarıda kaldıysa Move TooL (V) aracı iLe aşagıya dogru çekiyoruz ve gozuken yerleri Erase TooL (E) aracı ile siliyoruz

Modifiye - Arabanın Rengini Değiştirme
1) Kendimize rengini değiştireceğimiz araba resmini Phoptoshopumuzda açıyoruz.2) Resmimizde arabamızı Magnetic Lasso TooL aracı (L) iLe Düzgün bir şekilde seçiyoruz. aşagıdaki resim örneginde oldugu gibi :3) daha sonra CTRL+C ile kopyalıyoruz ve CTRL+V iLe yapıştıtıp Yeni Layerde bu seçtiğimiz kısımı gormemiz lazım.
Bu kısıma İmage > Adjustments > Variations effectinden istediğimiz rengi orada bakarak üzerine tıklıyoruz rengin iyice değişmesi için bi kaç kere tıklarsak daha iyi olur. Örnek aşagıdaki gibi olmalıdır.4) Yukarıdaki işlemi yaptıktan sonra aracımızda gereksiz boya kısımlarını silmek için Erase Tool (E) aracını kullanarak gereksiz kısımları uzaklaştırıyoruz. (örn : CamLar , FarLar vs... ) ve çalışmamız bitmiş bulunuyor.Modifiye - Arabanın Tabanını Alçaltma

1) Kendimize Bir kurban seçiyoruz

Resim küçültülmüştür.Resmi büyütmek için buraya tıklayın.Resimin orjinal boyutları 799x506ebatlarında 44KB boyutundadır.


2) daha sonra Magnetic Lasso Tool aracı ile (l) Resmi Aynı aşagıdaki gibi seçiyoruz. dikkatli secin yoksa gerçekci gozukmez.

Resim küçültülmüştür.Resmi büyütmek için buraya tıklayın.Resimin orjinal boyutları 798x504ebatlarında 48KB boyutundadır.


3) seçimizi yaptıktan sonra CTRL ye basılı turarak Seçtiğimiz kısmı aşagı dogru sürüklüyoruz.

( ALINTIDIR )