Photoshopta Su Damlası Nasıl Yapılır (Resimli Anlatım)

SeLeN

Yönetici
Editör
#1

Photoshopta Su Damlası Nasıl Yapılır (Resimli Anlatım) konusu hakkında yazılan mesajlar

Sponsorlu Bağlantılar
Photoshopta Su Damlası yapmak - Photoshopta Su Damlası nasıl yapılır - Photoshop dersleri - Photoshop öğreniyorumSu damlası yapmak çok basit .Ama ilk kez yapacaklar için uzun açıklama gerekecek. Yapraklarınıza su damlalarını artık çok rahat yerleştirebilirsiniz.Güzel bir yaprak resmi seçtik. Bunun üzerine Elliptucal Marque aracı ile küçük bir daire çizelim.

Ve CTRL + C diyip o alanı kopyalayalım. Sonra sağ alt panelde çöp tenekesi simgesinin yanındaki simgeye basarak yeni bir layer açalım ve hemen sonra CTRL + V yapalım. Daha sonra CTRL +T tuşlarına basarak parçamız az büyültelim. Shift e basarak orantılı büyültebilriz.

Ardından alt resimdeki gibi sağ panelde gösterilen yere sağ tıklayıp Select Layer diyelim. Sonra da üzerine renk atmak için allta gösterilen aracı kullanarak. Siyah ve saydam şekilde renk atalım.Sonra layerımızın üzerine gelip sağ tıklayıp Blendings Options diyoruz. Alltaki 2 resimdeki değerleri girelim. Fazla değer oynamadan Ok diyoruz.
Sonra yansıma içinde küçük beyaz bir daire çiziyoruz ve işlem tamam

Fazla su damlaları ile güzel bi görüntü yakalayabilriz.Bunun içinde sağ paneldeki ilk 2 layerımızı alltaki resimdeki gibi birleştiriyoruz.

ve artık damlamız tek bir layer oldu. Şimdi bu layer’ı çoğaltmak için layer’ımızı tutup sağ alt paneldeki çöp kutusunun yanındaki simgeye götürüp bırakmanız yeterli.Şimdi de ctrl+t tuşlarına basarak boyutlarını değiştirerek yerleştirebilriz. Kolay gelsin…

alıntı