Phpbb2 v.2.0.22 Kurulumu (Resimli Anlatım) Nasıl Kurarım Kurulur

Sponsorlu Bağlantılar
Phpbb2 v.2.0.22 Kurulumu (Resimli Anlatım) Nasıl Kurarım Kurulur

Phpbb2 v.2.0.22 Kurulumu (Resimli Anlatım) Sitenizin ana klasörü genelde public_html (wwwroot da olabilir) klasörüdür, bu klasöre atın. Ben kendi sitemde forum alt klasörüne kurarak göstereceğim.(ki o da public_html/forum klasörü olmuş oluyor)
Solda açmış olduğum phpBB-2.0.22 kalasörünün tüm içeriğini seçip sağ tarafa bıraktım.

• Şimdi forumumuzun kullanacağı veritabanını oluşturalım. Cpanel kullananlar için anlatabileceğim anca. Diğerleri de buna yakındır.
  • www.siteadi.com/cpanel adresine giriyoruz. Oradan “MySQL® Databases” e giriyoruz.
  • New database kısmına veritabanı adını yazıyoruz ve “Create Database” diyoruz.

• Daha sonra bu veritabanına ulaşabilmek için bir hesap ekliyoruz. Ne olduğu önemli değil, sadece ne yazdığımızı hatırlayalım ki sonra lazım olacak. Ben sitemiz yazdım şimdi.

• şimdi bu kullanıcı için bu veritabanına erişim izni veriyoruz.

Upload bitince,web tarayıcınızın adres satırına (örn:http://siteadresi.com/forum/install/install.php)yazıp enter a baıyoruz...

Kurulum bitince yönetim panelinden forumunuzu istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz....