Pirinçli Köyü Beytüşşebap Şırnak

DeMSaL

Özel Üye
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Pirinçli Köyü Beytüşşebap - Pirinçli Köyü Hakkında - Pirinçli Köyü Tanıtımı - Pirinçli Köyü Resimleri


İlçe: BEYTÜŞŞEBAP - İl: ŞIRNAKKöy Muhtarı: NİZAM TEMEL


Muhtarlık Erişim Bilgileri:

Şırnak
Bilgiler
Nüfus 612 (2000)
Rakım 1402 metre
Koordinatlar
Posta Kodu 73810
Alan Kodu 0486
Yönetim
Coğrafi Bölge Güneydoğu Anadolu Bölgesi
İl Şırnak
İlçe Beytüşşebap
Web Sitesi

Pirinçli, Şırnak ilinin Beytüşşebap ilçesine bağlı bir köydür.Tarihi

Köyün adının nereden geldiği ve geçmişi hakkında bilgi yoktur.
Kültür

Köyün gelenek, görenek ve yemekleri hakkında bilgi yoktur.


Coğrafya


Şırnak iline 110 km, Beytüşşebap ilçesine 32 km uzaklıktadır. Gelenek ve goreneklerine bagli insanlardan olusmaktadır.ayrıca yardımseverlik ve yabancıya ilgi buyuktur.Köyün tamamı köy korucusudur.Güvenlik açısından herhangi bir sorunu yoktur.Köyün 2 km. yukarısında jandarma karakolu bulunmaktadır.Köy,diğer köylerin ortasında yer almakta ve güvenlik bakımından sıkıntısı yoktur.Köyde ilköğretim okulu bulunmaktadır.Öğrenci sayısı 2008 itibari ile 152 dir.9 öğretmen(5 bayan, 4 erkek)okulda görev yapmaktadır.Köyde öğretmenlerin barınması için 2 tane lojman mevcuttur.Okul kaloriferlidir.2 tane hizmetlisi mevcuttur.Okulda 3 yıldan beri idarecilik görevini Oğuzhan AKDOĞAN yürütmektedir.Köy halkı korucudur ve dışarıdan gelen öğretmenlere karşı oldukça sıcak davranmaktadırlar.Köy yeşil bir coğrafyaya sahiptir.İlçeye ve Şırnak'a hergün 3 ten fazla araç gitmektedir.
İklim

Köyün iklimi, karasal iklimi etki alanı içerisindedir.
Nüfus
Yıllara göre köy nüfus verileri
2007
2000 612
1997 770

2007 yılı nüfusu 715
Ekonomi

Köyün ekonomisi köy koruculuğu ve hayvancılığa dayanır.PİRİNÇLİ İLKÖĞRETİM OKULU BEYTÜŞŞEBAP SIRNAK Okul Müdürünün Telefonu: 0 534 882 91 72 Okul : 0486 317 20 74
Muhtarlık

Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır.


Altyapı bilgileri

Köyde ilköğretim okulu vardır.OKUL MÜDÜRÜ(2009 YILI) OĞUZHAN AKDOĞAN TEL.0534 882 9172. KÖYDEKİ İLKÖĞRETİM OKULUNA AİT İKİ KISIM LOJMAN BULUNMAKTADIR.LOJMANLAR YENİ VE BAKIMLIDIR.PİRİNÇLİ İLKÖĞRETİM OKULUNDA 5 i BAYAN 4 ü ERKEK OLMAK ÜZERE 9 KADROLU ÖĞRETMEN VARDIR.KÖYDE ADSL İNTERNET BAĞLANTISI MEVCUTTUR. Köyün içme suyu şebekesi vardır ancak kanalizasyon şebekesi yoktur. Ptt şubesi ve ptt acentesi yoktur. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır. köy de TURKCELL ŞEBEKESİ VARDIR..Köyde ADSL internet hizmeti vardır.
Kaynak : Vikipedi, özgür ansiklopedi
Kaynak : Yerel Net
Köyünüze Ait Bilgi ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz