Pirinçunu bakımsız ellere, lavanta mor gözlere

#1
Sponsorlu Bağlantılar
Güzelliğin ve formda kalmanın sırrı bizim havasını soluduğumuz doğada saklı. Her türlü bitkinin özü, suyu veya yağı kullanılıyor. Kimi zaman kekikten, kimi zaman lavantadan kimi zaman da limondan elde ediliyor cilde iyi gelen bir çok madde. Bazen de üzüm çekirdeği gibi ürünler kullanılıyor.

Hepsinin ortak özelliği başarılı sonuçlara neden olmaları. Somut örneği ise bazı manken ve sanatçıların sözünü ettiği güzellik sırları. Genellikle bu kişilere ait "sırlar"ın doğadan geldiğine dikkat edin.. Ebru Şallı, cildinin güzelliğinde inci tozu maskesinin etkisi olduğunu açıklamıştı. Nükhet Duru ise mısır unundan peeling yaparak, cildine doğal katkı sağladığını söylemişti. Sadece onların değil çevremizde fark edilen birçok kadının güzelliği de tabiattaki ürünlerden geliyor. Pürüzsüz yüzlerinin ve kusursuz beden hatlarının kaynağı elbette tabiatta saklı. Bizler de ‘’Herbalium’’ olarak doğal güzelleştirme formülleri ile ilgileniyoruz. Doğadan aldıklarımızı geliştiriyoruz. Bize gelen maillerde güzelikle ilgili bir çok soru var: Kadınların en çok yakındığı üç sorunla ilgili olarak önerdiğimiz bazı doğal formülleri sizinle de paylaşmak istiyorum.. Genç ve sağlıklı bir görünüm için sizler de verdiğimiz basit formüllerin ardından gittiğinizde, güzel olma yolunda ilerleyebilirsiniz.

Kayısı yağını çantanızdan eksik etmeyin

Kayısı yağının en önemli özelliği tüm ciltlere uygun olması! Kayısını çekirdeğinden elde edilen kayısı yağı, A vitamini içerdiği için cilde bir çok yarar sağlıyor. Öncelikle nemlendiriyor. Sağladığı doğal canlılık ve parlaklıkla faydasını belli ediyor. Ayrıca gençlerde oluşan akneleri de temizliyor.. İçinde kalsiyum, magnezyum ve betakaroten maddeleri de yer alıyor bu yağın. Bu özelliklerinden dolayı kırışıklıkları azaltıyor. Kuru ciltli olanlar, günde bir defa deriye kayısı yağı sürdüğünde çok iyi sonuç alır. Yağlı ciltler için haftada bir yeterli.. Cilt için harikalar yaratan bu doğal ürünü çantanızdan eksik etmeyin.

Gözaltı morlukları

Papatya veya lavantayı çay gibi demleyin ve soğutun. Makyaj temizleme pamuğunu bu doğal çaya batırın ve gözlerinizi kapatarak üzerine koyun. Ardından bu halde uzanın ve 15 dakika dinlenin. Gözaltı morluklarına bu işlem iyi gelecektir.
Fakat her gün aksatmadan bunu yapmanız kaydıyla)
Gözdeki kazayağı kırışıklıklar için de şu formül iyi sonuç getirir: 1 kahve fincanı soya yağı, 1 kahve fincanı bademyağı ve yarım kahve fincanı avokado yağını bir kaseye koyun, iyice karıştırın. Bu karışımı göz çevresine masajla sürün. Yarım saat sonra ılık pamukla temizleyin.

Pirinçunu ile güzel eller

Mutfağınızdaki pirinç unu gerçek bir el güzelleştiricisi. Bir miktar pirinçununu bir çay bardağı sütle karıştırın. İçine 1 yemek kaşığı jojoba yağı ekleyin. Bu özel karışımı ellerinize sürün. Karışım kuruduktan sonra elinizi musluğun soğuk suyu ile temizleyin. Ardından elinize doğal ürünle hazırlanmış bir nemlendirici krem sürün.