Pirlibey İlköğretim Okulu Bilgileri Nazilli Aydın

SeLeN

Yönetici
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Aydındaki İlköğretim Okulları Hakkında - Pirlibey İlköğretim Okulu Tanıtımı - Aydın Nazilli'deki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri - Pirlibey İlköğretim Okulu Resimleri - Pirlibey İlköğretim Okulu Hakkında


TARİHÇE

1928 Harf devrimi ile birlikte Pirlibey'de çağdaş okul açıldı. 1928 de 3 sınıflı olarak açılan ilkokul 1938-1939 öğretim yılında 5 sınıfa çıkarıldı. Bu yüzden 1940 yılında okul mezun vermedi.
Pirlibey’de görev yapan ilk öğretmen SABRİ BEY adında biridir. Sabri Bey eğitim-öğretim çalışmalarını bir camide yürütüyordu. Öğrenci ve sınıf sayısı arttıkça ilkokula yeni öğretmenler verilmeye başlandı. Sırasıyla EMİN BEY ; ALİ RIZA BEY ;TAHSİN BEY adlarında 3 öğretmen öğretim çalışmalarını sürdürdüler.
Cami yetersiz gelince okul olarak ahşap bir bina yapıldı. Okul bu binaya taşındı.
1932 de yapılan okul binası iki dersliklidir. Bir de yönetim odası vardır.
İlkokulun 1 No.lu öğrencis NAZMİ ÖZTÜRK' tür. Bu öğrenci Kızılçullu Köy Enstitüsünü bitirerek mezun olduğu ilkokula öğretmen olarak gelmiştir.
1944 yılında 109 erkek ve 68 kız olmak üzere okulun mevcudunun 177 öğrenci olduğu görülmektedir.
Okulun mevcudu 1946`ya kadar artmış,1946`dan 1950`ye kadar da azalmıştır. En düşük mevcut 86 erkek, 34 kız toplam 120 olarak 1950 yılında görülmektedir.1950`den 1966`ya kadar öğrenci sayısı düzenli olarak artmıştır. 1966`dan 250 kişiyle kişiyle en yüksek düzeye ulaşmıştır. Bu tarihten sonrada yeniden bir azalma görülmektedir. 1990`da 148`e kadar inmiştir. Okul ilk diplomasını 1936`da verilmiştir.Aynı yıl 7 erkek, 1kız mezun olmuştur. İlk yıllarda kız öğrencilerin mevcuda oranı hayli düşüktür. Şimdi ise kızlarla erkekler eşit sayıdadır.
2010 yılı itibariyle taşımalı eğitim yapılmakta olup öğrenci sayısı 147’dir.

FİZİKİ DURUM
Okulumuz iki binadan oluşmakta olup fiziki yapısı eskidir.Fakat 2010 yazında okulumuz büyük onarıma alınıp büyük ölçüde tamirat geçirecektir.Anabinada birinci kademe sınıfları , anasınıfı , müdür odası , öğretmenler odası ve hizmetli odası bulunmaktadır.Ek binada branş sınıfı uygulaması olup fen ve teknoloji sınıfı , matematik sınıfı ,ingilizce sınıfı , türkçe ve sosyal bilgiler sınıfları vardır.Ayrıca ek binada 1 müdür yardımcısı odası 1 öğretmenler odası ve bilişim teknolojileri sınıfı mevcuttur,


Pirlibey İlköğretim Okulu Aydın Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Pirlibey İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Pirlibey İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Pirlibey İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Pirlibey İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Bulunduğu Yer: AYDIN / NAZİLLİ

Adı: PİRLİBEY İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: Cumhuriyet Mah 13. Sok. No:90 Pirlibey Kasabasi

Telefon Numarası: 2563372009

Faks Numarası:Bilgi Yok

E-mail Adresi 230276@meb.k12.tr

Web Adresi: Pirlibey İlköğretim Okulu

Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz.