Plajda Türkiye farkı!

#1
Sponsorlu Bağlantılar
Arnavutluk'ta devam eden 3. Dünya Güreş Oyunları kapsamında düzenlenen Plaj Güreşi Dünya Şampiyonası'nda Türkiye, takım halinde birinci olurken, sporcular 2 altın bir gümüş madalya kazandı.Başkent Tiran'da devam eden ve 26 ülkeden sporcuların katıldığı şampiyonada Türk sporculardan -85 kiloda Hakkı Ceylan finalde Fransız Bertrand Laic'i 2-0 yenerek altın madalyanın sahibi oldu.

+85 kiloda ise Ali Rıza Kaya, finalde Türk sporcu Fatih Atlı ile karşılaştı. Altın madalyayı Kaya kazanırken, Fatih Atlı ise gümüş madalyanın sahibi oldu. +85 kilodaki diğer Türk sporcu Serhat Gökmen ise 1. turda Arnavut sporcuya 2-1 yenilerek elendi.

Türkiye, elde edilen 2 altın ve 1 gümüş madalyanın ardından takım halinde de birinci oldu.

Antrenör Ensar Kurt, yaptığı açıklamada, 3 yıldır aynı kadroyu koruduklarını belirterek, ''Güreş bizim ata sporumuz. Minder, karakucak, yağlı veya plaj fark etmez. Bizler doğuştan itibaren güreşen bir toplumuz. Kaybetme lüksümüz yok'' dedi.

Öte yandan, 2009 yılında plaj güreşinin diğer organizasyonun dışında Plaj Güreşi Dünya Şampiyonası olarak Bulgaristan'ın Burgaz kentinde düzenleneceği öğrenildi.