Powerful Mental Wave Efekti

#1
Sponsorlu Bağlantılar
Powerful Mental Wave Efekti

800*600 yeni bir sayfa açın..Resimi çalışma alanınıza koyun.. İndirmek İçin Tıkla & Üye OlŞimdi bir İnsan fotoğrafı bulup , Çalışma alanına koyalım.. İndirmek İçin Tıkla & Üye Ol
Pen Tool'u seçin ve Adamı Arkaplandan ayırın..Path oluşturduktan sonra Ctrl ile Path e tıklayın ve seçim oluşturun , ardından Layer>Layer Mask>Reveal Selection yapın..Ve Layerınıza bir isim verin..Karakterimizin bulunduğu Layer seçili iken Edit>Transform>Scale yapın.. Sonra Edit>Transform>Flip Horizontal. uygulayın..Image>Adjustments>Cur ves'ı açın..Karakterimizi biraz karartalım..Aşağıdaki gibi uygun değerleri girin.Karakterimizin bulunduğu layerın thumbnailine CTRL ile tıklayın .. Seçim alanı oluşacak..Daha Sonra Yeni Bir Layer yaratın..İsmini Gölge olarak adlandırın..Siyah renkle doldurun..Edit>Transf orm>Distort seçin..Gölgeye uygun görünümü verin..Biraz yere yaklaştırın..Ardından Filter>Blur>Gaussian Blur uygulayın..(Radius : 8 )Ellipse Tool(U)'u seçin ve Path olarak ayarlayın..Bir Çember çizin..Çizdikten Sonra Direct Selection Tool(A) seçin ve çemberi aşağıdaki gibi yapın..Yeni bir layer oluşturun..İsmini Gökyüzü olarak değiştirin..Filter>Re nder>Clouds uygulayın..ALT tuşuna basarak Layer ı seçin..Path Palette'ye gidin ve Mask'ta bir seçim alanı oluşturun..Filter>Liquify .. Bloat Tool (B)'u seçin..Yandaki ayarları değiştirin:
Brush Size 550, Brush Density 100, Brush Pressure 100, Brush Rate 60, and Turbulent Jitter 75.

Daha sonra Show Backdrop Option'ı seçin..Bir kaç kez tıklayın çalışmanıza..Gökyüzü layerının Blend Modunu Soft Light olarak ayarlayın..Yeni bir layer oluşturun..Adını Gökyüzü2 olarak değiştirin ve bir önceki 2 adımda gerçekleştirilen işlemleri yapın..Blend Modunu Multiply olarak değiştirin..Yeni bir layer oluşturn.İsmini Gökyüzü3 olarak değitşrin..Ardından Blend Modunu Dodge yapın..Silgiyi seçerek bazı yerlerini silin..Gökyüzü 3 için Group oluşturun ve Layer>Layer Mask>Reveal All. yapın..Snra Brush Tool (B) ile yere yakın kısımları boyayın..Gökyüzü Layer ını seçin ve Filter>Sharpen>Sharpe n More uygulayın.Bu işlemi diğer Gökyüzü Layerları için de uygulayın..Yeni Layer oluşturun ve ismini Glow olarak değiştirin..Beyaz renkle doldurun..Path Palette e gidin ve 9. adımdaki gibi bir Mask oluşturun..Snra Layer>Layer Style>Outer Glow yapın ve Default ayarları kalsın..Layer>Layer Style>Create Layer uygulayın..Lights adında yeni bir Grup oluşturun ve Glow layerını buraya koyun..Layer>Layer Mask>Reveal All yapın..Brush Tool u seçin ve (siyah renk) boyayın..Yeni bir layer olşturun..Elliptical Marquee Tool ile aşağıdaki gibi bir şekil oluşturun..Siyah renkle doldurun ve Opacity'i %40 olarak ayarlayın..Layer>Layer Mask>Reveal All yapın .. Gradient Tool (G) u seçin ve Siyah-Beyaz bir gradient kullanın.. DAha sonra Masklayın..LAyerı Duplicate edin ve Layer>Layer Mask>Apply uygulayın..Edit>Trans form>Distort yapın ve daha önce Karakterimizin gölgesi için uyguladığımız işlemleri burayada uygulayın..Yeni bir layer oluşturn...Filter>Ren der>Clouds uygulayın.. Snra Filter>Distort>ZigZag uygulayın..Edit>Transform>Distor t .. Doğru Perspektivi yakalayana kadar Distor uygulayın..Daha sonra Blend Modunu Overlay olarak değiştirin..Silgi ile gereksiz kısımları silin..Elliptical Selection oluşturun şekildeki gbi .Siyah Renkle Doldurun..Sonra tekrar Elliptical Selection olşturun fakat ilkine göre biraz daha küçük..Layerın bir kısmını siln ve Magic Wand Tool(W) ile diğer kısmını seçin..Fotoğrafı Duplicate edin ve bir önceki adımdaki işlemleri uygulayın..Ardından Layer>Layer Styles>Bevel and Emboss uygulayın..Layer>New Layer Fill>Gradient yapın ve Radial'ı seçin ..Renkleri ise #ddc396 ve #2f1e00 olarak ayarlayın..Blend MOdunu Dodge olarak değiştirin..Buradaki Resmi çalışma alanına koyun ve Blend Modunu Overlay olarak değiştirin..Karakterimizin bulunduğu Layer ı seçin ve Burn Tool (S) ile arka kısımları karartın..Snra Gökyüzü Layerının Blend Modunu Soft Light olarak değiştirin..YEni bir Grup oluşturun ve ismini Power olarak değiştirin..Blend Modunu Color Dodge olarak ayarlayın..Bu Grubun içinde yeni bir layer oluştrun ve Beyaz bir Brush ile gölge olşturmaya çalşın..
Sonra yeni bir layer daha olşutrn..Biraz Abstract Brush ekleyin.. Burada BulabilirsinizKamyon resmini Buradan indirebilirsinz..

Magic Wand Tool(W) ile backgroundu silin..Edit>Transform >Flip Horizontal yapın ve kamyonu yolun sol kısmına taşıyın..Image>Adjustments>Cur ves yapın ve biraz koyulaştırın..Rectang ular Marquee Tool(M) kullanarak kamyonun bir kısmını seçin ..Snra Filter>Blur>Radial Blur uygulayın (Amount 2, Method use Spin, and set Best Quality.)
Snra Filter>Blur>Motion Blur uygulayın.. (Angles:-75 Distance: 3 )Kamyonun da gölgesini oluşturun daha önceden yaptığmız gibi ..Layerların sırası :Ve sonuç :