Psylocke / Elisabeth Braddock (Psylocke Kimdir? - Psylocke Hakkında)

#1
Sponsorlu Bağlantılar
Psylocke / Elisabeth Braddock
Güçleri: Telepatik ve telekinetik güçleri vardır. Telekinesi gücü ile bir kılıç oluşturabilir. Psylocke bu psişik kılıcı yoğun bir psişik gücüyle herşeyi kesebilecek keskinliğe ulaştırabilir. Ayrıca telekinetik güçleri ile eşyaları kaldırıp hareket ettirebilir, fakat henüz bu yeteneğinde tecrübesiz olduğundan zorlanır.

Biyografi: Betsy Braddock'ın babası Dr. James Braddock bilim ve büyücülüğün bir bütün olarak varolduğu başka bir boyutun krallığında yaşamaktaydı. James Braddock dünyaya üstün yetenekli birisinin babası olması için gönderildi. İlk çocuğu Jamie süper güçlere sahip genleri almamıştı, ama o ve karısının daha sonra doğan ikizleri Brian ve Betsy babalarının görevlerini tamamlamış oldu. Brian, Captain Britain olarak ülkesinin dış boyutlardan gelebilecek saldırılara karşı savunucusu oldu. Betsy ise psişik güçlerini tüm dünyadaki en büyük uluslararası haber alma örgütü S.H.I.E.L.D.'in bir parçası olarak çalışan İngiliz örgütü S.T.R.I.K.E.'da çalışarak kullanmaya başladı. Dünyadaki en ünlü modellik dergilerinde kapaklara çıkan bir top-model olarak dünyayı dolaşmakta, ama aslında bu kılıfın altında ülkesine gizli bir ajan olarak hizmet etmekteydi.

Kardeşi Brian, Captain Britain olmayı bıkarınca Betsy onun yerini alması için görevlendirildi. Fakat kardeşinin düşmanı Slaymaster'a yenilerek öldüresiye dövüldü ve kör oldu. Telepatik güçlerinin görmeyen gözlerinin dezavantajını ortadan kaldırdığını farkeden Betsy iyileşmek için İsviçre'ye gitti. Burada başka bir boyuttan gelen varlık olan Mojo tarafından yakalandı. Mojo, Betsy'nin iradesini kontrolü altına aldı ve ona yapay gözler verdi. Betsy, Prof. X'in öğrencileri tarafından kurtarıldı. Betsy, Psylocke adı altında X-Men'e katıldı. Bir süre sonra çok sıra dışı bir dönüşüm yaşadı. Mandarin adlı Çinli bir suç lordu ve Spiral adlı başka boyuttan gelmiş bir büyücü tarafından zihni, suikastçi bir ninja olan Kwannon'a nakledildi. Aynı şekilde Kwannon'un zihni de Betsy'nin vücuduna geçti. İki kadın da birbirlerinin vücutlarına geçtikleri bu dönüşüm sonrasında eski yeteneklerini hala kullanabilmekteydi, fakat artık birbirlerinin yeteneklerine de sahip olmuşlardı. Beyni yıkanmış olan Betsy bir süre bir ninja suikastçiler klanı olan Hand'in lideri Lady Mandarin tarafından evlat edinildi. Kwannon, Legacy Virus yüzünden ölünce (Betsy'nin asıl vücudu ile birlikte) Betsy sonsuza dek yeni vücudunda kalmaya mahkum oldu.
Takım arkadaşı Angel ile bir süre sevgili oldular. Başka bir boyuttan gelen Crimson Dawn adlı bir varlıkla karşılaşınca Psylocke bir değişim daha yaşadı. Telepatik yetenekleri ve dövüşme yetenekleri artan Psylocke aynı zamanda gölgeden gölgeye kendi veya başkalarıyla birlikte teleport olma ve gölgelerle bütünleşme yeteneklerini de aldı. Ayrıca Crimson Dawn'ın bir sembolü olarak yüzünün sol tarafında kılıç benzeri kırmızı bir dövme belirdi. Psylocke daha sonra telepat bir suçlu olan Shadow King'i sonsuza dek hapis tutmak için psişik güçlerini feda etti, fakat bu telekinetik güçlerinin artmasına neden oldu. Bu olaylardan sonra Psylocke, Xavier malikanesini aralarında sevgilisi Thunderbird'ün de bulunduğu bir grup X-Men'le birlikte özel bir görev için terketti. İspanya'da Valencia'da iken düşmanları Vargas takım arkadaşları Rogue ve Beast'i yaralayınca onları korumak için Vargas ile ölümüne bir kılıç düellosuna girişti. Düello Vargas'ın kılıcını Psylocke'un karnına saplamasıyla son bularak Psylocke'un yaşamına son verdi.​