Rağıllar Köyü Demirci Manisa

DeMSaL

Özel Üye
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Demirci Rağıllar Köyü - Rağıllar Köyü Hakkında - Rağıllar Köyü Tanıtımı - Rağıllar Köyü ResimleriKöy Muhtarı: İbrahim ÇINAR

Muhtarlık Erişim Bilgileri:

Telefon: 02364881021

Cep Telefonu: 05369454453

Rağıllar, Manisa ilinin Demirci ilçesine bağlı bir köydür.

Tarihi

Köyün adının tarihi hakkında net bir bilgi olmamakla birlikte daha önceleri Çöğürler ismiyle bilindiği söylenmektedir.

Kültür

Her Anadolu köyü gibi oldukça misafirperver bir köydür. Düğün, nişan, sünnet gibi faaliyetler genellikle ilkbahar ve sonbahar aylarında yapılır. Köyün yeni inşa edilen camisi tamamen köy halkının katkılarıyla inşa edilmiştir. Köyün yemek kültürü hakkında ise pek bir bilgi yoktur.

Coğrafya

Manisa iline 160 km, Demirci ilçesine 45 km uzaklıktadır. Borlu beldesine yakındır. Köy halkı genellikle ihtiyaçlarını karşılamak için burayı kullanır.

İklim

Köyün iklimi, Akdeniz iklimi etki alanı içerisindedir.

Nüfus

Yıllara göre köy nüfus verileri
2007
2000 173
1997 163

Ekonomi

Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır. Tarım ürünü olarak özellikle tütün üretimi ağırlıktadır. Son yıllarda kontrollü afyon üretimi ve zeytincilik de revaç bulmuştur.


Altyapı bilgileri

Köyde, ilköğretim okulu vardır ancak kullanılamamasının yanı sıra taşımalı eğitimden yararlanılmaktadır. Köyün içme suyu şebekesi ve kanalizasyon şebekesi vardır. Ptt şubesi yoktur ancak ptt acentesi vardır. Sağlık ocağı ve sağlık evi vardır. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.Kaynak : Yerel Net , Vikipedi, özgür ansiklopediKöyünüze Ait Bilgi ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz