Ralph Lauren (Ralph Lauren Kimdir? - Ralph Lauren Hakkında)

#1
Sponsorlu Bağlantılar
Ralph Lauren
“Tasarım konusunda, hedefim en büyük rüyaları gerçeğe çevirmektir; hayal edilebilecek en güzel gerçeğe..”
top_ralph.gif

Ralph Lauren’in bu sözleri imparatorluğunu yönetim tarzını ve enerjik yaratıcılığını ifade ediyor.
1967 yılıydı...
Ralph Lauren, el yapımı ve geniş enli ilk kravatları çıkarttı ve bir Amerikalı olarak dünyada moda fenomeni haline gelmesini sağlayan ilk adımı attı. 1970 yılında eşini model olarak düşünüp, ilk bayan giysilerini hazırladı. Aynı zamanda POLO amblemini yarattı.
1975’ten itibaren ödüller ardı ardına gelmeye başladı. İlki Amerikan Moda Ödülü’ydü.
1976’da Amerika’nın hem kadın, hem de erkek dalında en büyük Giyim Tasarım Ödülü’nü aldı. Polo Erkek ve Lauren Bayan olarak ilk parfümlerini çıkardığında yıl 1978 idi.
1990 yılında Safari Ralph Lauren, 1992’de Safari Men, 1996’da Polo Sport Women, 1998’de Romance Women, ertesi yıl Romance Men ile Uluslararası Parfüm Derneği Ödülü’nü aldı.
Dünyada büyük beğeni toplayan Polo Sport serisini ise 1993’te yarattı.
Ralph Lauren sosyal yönüyle de benzersiz bir modacı. Bu alanda pek çok girişimin öncüsü ve ödül sahibi. 1992’de ilk defa bir modacı olarak sosyal dayanışma alanında Ömür Boyu Başarı Ödülü’nü alırken, 1994’te göğüs kanseri ile savaşa karşı bir yardım kampanyası başlattı. 1996’da AIDS Hastaları Yardım Derneği yararına Polo Sport Parfümleri sponsorluğunda bir spor yarışması düzenledi.
2001’de genç tekstil serisi ile birlikte bayan parfümü Ralph’i lanse etti.
Son olarak, dünyada ödüllü parfümleri ile adından sıkça söz ettiren moda devi Ralph Lauren, yepyeni bir parfümle tekrar gündemde:

Çarpıcı, egzotik ve eşsiz bir koku... GLAMOUROUS
Modern kadının yeni tercihi...